Niezależny deweloper zawstydził producentów i wydał Androida 9.0 Pie na Xiaomi Redmi Note 4 19

Niezależny deweloper zawstydził producentów i wydał Androida 9.0 Pie na Xiaomi Redmi Note 4

Wiele osób twierdzi, że czasy, w których instalowało się alternatywne oprogramowanie na sprzęt mobilny, już minęły. Sam się z tą opinią zgadzam – w chwili obecnej nowe urządzenia są na tyle dopracowane, że nie trzeba już ich modyfikować. Mimo to nadal zachowała się grupa osób, która lubi żonglować oprogramowaniem, więc jeżeli do niej należysz i jesteś posiadaczem Xiaomi Redmi Note 4, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość! Deweloperowi z XDA-Developers o nicku abnishek987 udało się stworzyć port z systemem Android 9.0 Pie.

Xiaomi Redmi Note 4 był bardzo popularnym smartfonem w naszym kraju. Dzięki dobrym podzespołom i świetnemu stosunkowi jakości do ceny zebrał sobie dużą grupę sympatyków (więcej możecie dowiedzieć się z naszej recenzji). Oficjalnie otrzymał tylko jedną dużą aktualizację Androida – z 6.0 Marshmallow do 7.0 Nougat, poza tym w dalszym ciągu może pochwalić się wsparciem nakładki MIUI.

Jeżeli ktoś nie ceni sobie interfejsu od Xiaomi, to może teraz wypróbować portu systemu Androida 9 Pie. Według dewelopera jest to stabilna wersja systemu, w której wszystko działa i nie powinny występować żadne błędy. Pierwsi użytkownicy, którzy już go zainstalowali, zachwalają prędkość działania, lecz istnieje też grupa skarżąca się na działanie baterii.

Co należy zrobić, aby cieszyć się systemem z Androidem 9 Pie? 

  1. Należy mieć odblokowany bootlader
  2. Ściągnąć specjalne TWRP, GAPPS dla Androida 9.0 oraz samo oprogramowanie AOSP 9.0
  3. Wejść do recovery i zainstalować wcześniej pobrane TWRP
  4. Wykonać Wipe Date/Factory Reset
  5. Zainstalować AOSP 9.0 a następnie GAPPS
  6. Uruchomić ponownie telefon

Oczywiście wszystkie czynności przeprowadzacie na własną odpowiedzialność.

Źródło: XDA-Developers