Reklama

Najlepsze niezależne gry na Androida według Google – są też tytuły z Polski!

Bywa, że człowiek przebierając w propozycjach aplikacji sklepu Google Play czuje się nieco zagubiony. Gier jest tam na pęczki i w gruncie rzeczy trudno stwierdzić, której warto by było poświęcić czas. Google po części ma na to radę, prezentując najlepsze gry niezależne podczas Indie Game Festival.

Reklama

Mobilne gry od niezależnych deweloperów

Rynek gier mobilnych zaczyna coraz bardziej przypominać ten związany z ogromnymi i kosztownymi tytułami AAA, tworzonymi na znacznie potężniejsze konsole i komputery. Twórcy zaczynają się polaryzować i albo dołączają do studiów, które stać na zatrudnienie dziesiątek ludzi, albo starają się własnymi siłami wydać tytuł, na pomysł którego wpadli samodzielnie.

Właśnie dla tych drugich Google organizuje Indie Game Festival – konkurs, do którego zgłaszanych jest setki mobilnych gier niezależnych na Androida. Następnie, spośród nominowanych, jury wybiera najbardziej warte uwagi tytuły. Tegoroczna edycja wydarzenia ma swój polski akcent.

Cookies Must Die oraz inbento z Polski oraz inni zwycięzcy Indie Games Festival

Spośród setek zgłoszeń z Europy, Japonii i Korei Południowej, Google wybrało po dziesięć najlepszych gier niezależnych z każdego regionu. Dwie z trzech propozycji z Europy, które trafiły na podium, pochodzą od polskich twórców.

Cookies Must Die jest szaloną grą o dynamicznym, zabawnym i jednocześnie absurdalnym gameplay’u – oto bohater musi zmierzyć się z zastępami ciasteczek, które zwróciły się przeciwko niemu. Starcia z zastępami słodkości różnego typu oraz walki z bossami przypominającymi rogaliki to coś, czego potrzebowaliśmy.

Drugą nagrodę dla Polaków zgarnęło Afterburn za produkcję inbento, będącą przyjemną łamigłówką, traktującą o układaniu śniadania w pudełku na lunch. W założeniach proste, w wykonaniu – już nie tak bardzo!

Trzecią wyróżnioną grą z Europy jest The White Door od studia z Holandii, reprezentującą gatunek point-and-click.

Pierwsza trójka najlepszych gier niezależnych z Japonii to:

  1. Gigafall
  2. Metboy!
  3. Wasurenaide, otona ni natte mo

Z kolei wyróżnionymi z Korei Południowej są:

  1. Heroes Restaurant
  2. Magic Survival
  3. Project Mars

Wygrani programiści otrzymują od Google pakiety nagród, które mają pomóc w rozwijaniu swoich gier na Androidzie i w sklepie Google Play – chodzi między innymi o promocje w sklepie z aplikacjami, konsultacje z członkami zespołu Google Play, sprzęt od Google czy dodatkowe kampanie reklamowe.

Gdybyście chcieli przejrzeć pełną listę laureatów, odsyłam Was na strony Google, gdzie znajdziecie wszystkie tytuły, które dostały się do finałowego zestawienia – dla Europy, Japonii i Korei Południowej.