Ten człowiek stracił twarz przez iPhone’a X. Sworzył aplikację, która sprawia, że wydaje się być niewidzialny | Tabletowo.pl

Ten człowiek stracił twarz przez iPhone’a X. Sworzył aplikację, która sprawia, że wydaje się być niewidzialny

Dołącz do dyskusji 0

Trzeba szczerze powiedzieć sobie jedno: FaceID wcale nie powstało po to, żeby iPhone’y dawały jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa ich użytkownikom. Technologia rozpoznawania twarzy i kamery TrueDepth są stworzone głównie po to, żeby dostarczać rozrywki. Spójrzcie na człowieka, który zrozumiał tę prostą prawdę. Zrozumiał i… zniknął.

Podczas gdy specjaliści od bezpieczeństwa przerzucają się argumentami za przeciw Face ID, istnieją ludzie, którzy potrafią w twórczy sposób wykorzystać potencjał drzemiący w zaawansowanych kamerach iPhone’a X. Tak, animowane kupy to tylko wierzchołek góry (lodowej). Jeden z japońskich programistów użył ich do sprawienia, by jego twarz zniknęła.

Deweloper @noshipu, który opublikował film na Twitterze, nie ujawnił tajemnic swojej sztuczki. Zdradził jedynie, że podczas pisania aplikacji wykorzystał silnik Unity. Całkiem możliwe, że zrobił to jako pierwszy w połączeniu z kamerami iPhone’a X. Platforma Unity zwykle jest podstawą, na której powstają niezliczone gry, zarówno niezależne, jak i pełnoprawne hity, działające niemal na każdym systemie operacyjnym.

Aplikacja maskuje twarz zdjęciem tła, sprawiając wrażenie, że oblicze użytkownika wydaje się być niewidzialne. Efekt jest całkiem intrygujący, zwłaszcza, że mamy do czynienia z aplikacją na kieszonkowy smartfon, a nie z rozbudowanym oprogramowaniem do edycji wideo, w którym można przygotować podobny efekt przy znacznie większym nakładzie czasu i pracy.

Widzimy więc (albo i nie), co kamery TrueDepth mogą zaoferować poza Face ID i zabawnymi animoji. Im bardziej złożone i potężne są narzędzia udostępniane deweloperom, tym bardziej wykręcone cuda potrafią oni z nimi zdziałać.

Tylko się cieszyć, że po długich wiekach oczekiwań, ludzkość nareszcie opracowała sposób na niewidzialność. Czekamy na kolejne supermoce, możliwe do opanowania dzięki urządzeniom zsyłanym przez potężne technologiczne bóstwa.

źródło: @noshipu dzięki Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona