NoteSlate. Nietypowy elektroniczny notatnik za 99 dolarów

NoteSlate już na sam widok nie przypomina zwykłego tabletu. Nasi Czescy sąsiedzi tworząc urządzenie, postarali się, aby było ono dość nietypowe. Tablet nie jest bowiem zbudowany ze zwykłego wyświetlacza typu LCD, ale z E-Ink.

Pierwsze, co zaskakuje to 13″ wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1080 pikseli. Tablet wyposażono również w port mini USB, kontroler sieci bezprzewodowych, slot na kartę SD oraz wejście mini jack 3,5. Według zapewnień producenta, bateria ma pracować aż do 180 godzin!

Mimo, iż urządzenie posiada WiFi, to prawdopodobnie nie będzie możliwe przeglądanie internetu. Nie ujawniono niestety jeszcze jakie będzie miało to zastosowanie. Obecnie, dzięki NoteSlate można tworzyć notatki i słuchać plików mp3, jednak oprogramowanie jest oparte na otwartym kodzie. W przyszłości ma dojść obsługa plików PDF, a także system rozpoznawania tekstu.

Do tabletu będzie również dostępne etui z panelem słonecznym, dzięki któremu będziemy mogli ładować urządzenie. W sprzedaży będzie dostępnych kilka wersji kolorystycznych „atramentu” pasujących do koloru obudowy a mianowicie czarnej, niebieskiej, czerwonej, zielonej oraz białej. Cena produktu będzie wynosić zaledwie 99 dolarów.

źródło