Niemal nikt nie aktualizuje smartfonów tak, jak Sony. Xperia XZ Premium, XZ1, XZ2, XZ2 Premium i XZ2 Compact już z Androidem Pie

Sony po prostu umie w aktualizacje. O ile Japończykom można zarzucić pewną opieszałość przy wdrażaniu nowości w swoje smartfony, tak trzeba zauważyć, że polityka aktualizacji jest w dużej mierze idealna. Efektem tej polityki jest pokaźna ilość ex-flagowców, które cieszą się z Androida Pie.

Naturalnie, wypadałoby rozpocząć od flagowej Xperii XZ3, jednak tutaj – z oczywistych względów – nie ma o czym mówić, bowiem to urządzenie debiutowało już z Androidem Pie na pokładzie. Miałem kilka dobrych tygodni na sprawdzenie tej Xperii i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że telefon naprawdę śmiga aż miło. Naturalnie, dla Sony to nic nowego, ale dobre praktyki zasługują na pochwałę.

Reklama

Jeśli posiadacie Xperię XZ2 Premium, Xperię XZ2 lub XZ2 Compact, warto sprawdzić, czy Wasz smartfon nie woła o możliwości zaktualizowania przez OTA. Aktualizacja została oznaczona jako 52.0.A.3.84 i poza najnowszą wersją zielonego systemu i odświeżoną aplikacją aparatu, przynosi ona także łatki zabezpieczeń z listopada.

Posiadacze ex-ex-flagowej Xperii XZ1 także mogą zacierać dłonie. Nie powinni też narzekać posiadacze XZ Premium. Dla tych urządzeń Sony również ma świeżutkiego Androida Pie. Oprogramowanie zostało oznaczone jako 47.2.A.0.306 i poza zmodyfikowaną aplikacją aparatu przynosi też rozdzielczość Full HD dla nagrywania w SlowMotion przy 960 klatkach na sekundę.

Tym samym, jeszcze w 2018 roku, Japończycy zakończyli aktualizację niemal wszystkich swoich flagowców. Sony po raz kolejny pokazało, że do aktualizacji można podejść bardzo rzeczowo i konkretnie: miał być Android Pie do końca roku i jest. Na dodatek z dużą rezerwą. Ci z Was, którzy posiadają:

otrzymają aktualizację do Androida Pie na początku 2019 roku, choć Sony nie podaje tu precyzyjnych terminów.

Oczywiście pamiętajcie, że aktualizacje wypuszczane są stopniowo – jeśli jeszcze ich nie macie, musicie uzbroić się w cierpliwość.

źródło: XperiaBlog, opr. własne