Niektóre iPhone’y 7 mają problem ze zdjęciami

„Najlepszy smartfon do robienia zdjęć” nie jest pozbawiony wad. W samych Stanach Zjednoczonych w ostatnim czasie do Apple’a trafiło około tysiąc zgłoszeń dotyczących problemów ze zdjęciami w iPhonie 7. Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna słabej jakości fotografii.

Reklama

Wystarczy przejrzeć sobie fora Apple’a, żeby zapoznać się z problemem. Część użytkowników iPhone’ów 7 zgłasza tam problemy ze słabej jakości zdjęciami, jakie wykonuje telefon. Najnowszy flagowiec firmy z Cupertino ma dodawać „gratis” to wykonywanych fotografii niezbyt estetyczny efekt rozmazania przypominający rozlaną wodę. Pojawiają się też podobne problemy z wykonywanymi zdjęciami.

Reklama

Na razie Apple nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie, nie wiadomo nawet, jaka jest przyczyna błędów w iPhone’ach 7. No i – jakiej skali urządzeń dotyczy problem. Osobiście obstawiałbym błędy w oprogramowaniu, ale rzecz jasna nie można też wykluczyć problemów ze sprzętem. Zwłaszcza, że część użytkowników twierdzi, że przyczyną wadliwych zdjęć są nakładane filtry w oficjalnej aplikacji Zdjęcia. Inni zaś przyczyny widzą w migawce i wadliwym działaniu kamery.

W każdym razie, Apple powinien w najbliższym czasie odnieść się do mnożących się zgłoszeń. Wyróżniający się podobno najładniejszymi zdjęciami na rynku iPhone 7 nie powinien mieć tak podstawowych problemów z obsługą aparatu. Trzeba więc teraz poczekać na oficjalną opinię firmy z Cupertino i – być może – rychłą aktualizację iOS 10.

Źródło: AppleInsider