Niegdyś zarezerwowane tylko dla HTC, a już teraz dostępne także dla użytkowników innych urządzeń

Launcher z HTC 10, czyli Sense Home w wersji ósmej, trafił do testerów

Dokładnie miesiąc temu Grzegorz pisał o rozpoczęciu testów launchera z HTC czyli Sense Home dla urządzeń innych niż HTC. Tajwański producent rozsyłał zaproszenia do testerów, na które odpowiedziałem i po prawie miesiącu oczekiwania przyszedł kolejny e-mail z instrukcją, jak pobrać HTC Sense Home 8

Zgodnie z wytycznymi z e-maila, należy dołączyć do grupy testerów HTC na portalu Google+. Po tym będzie można pobrać launcher bezpośrednio ze sklepu Play, klikając odpowiedni link. Na koniec należy zainstalować jeszcze narzędzie do zgłaszania problemów, czyli HTC User Feedback. Po tym wszystkim mój Galaxy S6 ma teraz TouchWiza przykrytego Sense. Wygląda to tak, jak na grafikach poniżej:

Bardzo fajnie, że HTC nie ograniczyło możliwości testowej nakładki i także tu można stosować motywy z układem w stylu dowolnym, czyli bez siatki ikon. Można umiejscowić ikony gdzie tylko nam się podoba.

Kolejnym miłym aspektem jest to, że (jak to w HTC) launcher można bardzo modyfikować, zmieniając nie tylko całe motywy, ale także tapety ekranu głównego, tapety ekranu z aplikacjami, kolory motywu, ikony i dźwięki.

Po kilku dniach używania nie mam żadnych zastrzeżeń do tej nakładki. Podoba mi się wizualnie, działa całkiem szybko i stabilnie. Jeśli Wy też macie ochotę przetestować, możecie spróbować zapisać się grupy testerów HTC lub pobrać z TEGO linku i zainstalować. Pamiętajcie tylko, że instalujecie ją na własną odpowiedzialność gdyż ani ja, ani Tabletowo nie bierzemy odpowiedzialności za działanie aplikacji.