Niedługo zobaczymy tablet tak bezpieczny jak Blackphone

Niedługo zobaczymy tablet tak bezpieczny, jak Blackphone

Dołącz do dyskusji 0

Bezpieczeństwo naszych danych z dnia na dzień jest dla nas coraz ważniejsza. Wszyscy przecież nadal mamy w głowie aferę Snowdena, który ujawnił, że największe firmy technologiczne współpracowały z rządem USA i służby bezpieczeństwa miały praktycznie nieograniczony dostęp do informacji. Potem jeszcze był wyciek zdjęć z iCloud, który zaszkodził wielu gwiazdom kina. Rozwiązaniem takich problemów ma być Blackphone, czyli bezpieczny telefon. A niedługo do kompletu dostaniemy też bezpieczny tablet.

Firma Geeksphone współpracująca z Silent Circle stworzyła telefon pracujące pod kontrolą specjalnej wersji Androida (PrivatOS), która nie idzie na żadne kompromisy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Rozmowy oraz wiadomości tekstowe są szyfrowane, a jeśli chcemy skorzystać z sieci, to również będzie to zabezpieczone. Teraz Jon Callas z Silent Circle powiedział, że niedługo trafi na rynek tablet, który również będzie stawiał na bezpieczeństwo naszych danych. Poza tym możemy się spodziewać nowego, bezpiecznego smartfona.

Na razie nie wiadomo kiedy to urządzenie pojawi się na rynku, jaka będzie jego cena oraz co dokładnie nam zaoferuje, ale nie to jest najważniejsze. Dla wielu ludzi bezpieczeństwo to podstawa i zapewne znajdą się na niego chętnie. A Wy porzucilibyście Wasze topowe tablety i zamienili je na super bezpieczną dachówkę tej firmy?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona