Niedługo poznamy efekty współpracy Meizu i Nokii | Tabletowo.pl

Niedługo poznamy efekty współpracy Meizu i Nokii

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu pojawiła się plotka o nawiązaniu współpracy Meizu z Nokią. Pozwoliłoby to fińskiej firmie powrócić do tworzenia urządzeń mobilnych, które jednak nie będą mogły być firmowane słynną nazwą do 2016 roku. Dlatego też są partnerami chińskiego producenta. Wkrótce powinniśmy ujrzeć efekty ich wspólnej pracy.

Nowy smartfon ma nosić nazwę MX Supreme i ma być blisko spokrewniony z obecnym flagowcem Meizu, czyli modelem MX 4 Pro. Z tego powodu możemy być już pewni podzespołów tego urządzenia. Na froncie zapewne znajdziemy ekran 5,5 calowy IPS o rozdzielczości 2560 x 1536 pikseli, natomiast ilość pamięci operacyjnej RAM wyniesie 3GB.

Zagadką pozostaje jaki procesor znajdzie się w tym urządzeniu. Skłaniałbym się ku układom Mediateka, które są szeroko stosowane w telefonach Meizu. Za to możemy być prawie pewni, że aparat główny zostanie wyposażony w 20,7 Mpix matrycę. Oczywiście będziemy mogli nagrywać filmy w jakości UHD.

Zagadką pozostaje przycisk Home. Niestety nadal nie możemy być pewni czy pojawi się skaner linii papilarnych. Choć wątpię, że flagowy model zostałby pozbawiony tej cechy. Moim zdaniem słabym punktem całości jest wygląd zbliżony do tego, co znamy już z modeli Samsunga czy Apple. Może ostateczna wersja smartfonu będzie wyglądać bardziej oryginalnie?

Według ostatnich doniesień Nokia będzie odpowiedzialna za hardware oraz oprogramowanie. Z kolei Meizu zajmie się produkcją. Myślę, że preinstalowany będzie Android Lollipop, wzbogacony o nakładkę Finów – Z Launcher. Wątpię, by MX Supreme otrzymał Windowsa czy chociażby Ubuntu.

Meizu MX Supreme

Meizu MX Supreme, zaraz obok Nokii N1, będzie kolejnym urządzeniem, które powstało wskutek współpracy Nokii z chińskim producentem. Niestety dalej nie możemy być pewni, w jakim stopniu ten smartfon zostanie stworzony przez Finów. Liczę, że spotkamy tu więcej dodatków od nich niż w przywołanym wcześniej tablecie.

Co sądzicie o partnerstwie Meizu oraz Nokii? Czy bylibyście zainteresowani kupnem MX Supreme?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona