Niecodzienny pomysł na rozrywkę od Google – Ingress

Powszechnie panuje opinia, że gry wideo są jednym z głównych powodów otyłości wśród młodzieży. Wydaje się to być zrozumiałe – zamiast ruszać się, przebywać na świeżym powietrzu np. uprawiając sport, człowiek pozostaje w tym samym miejscu, a jedyny ruch wykonują ręce – chyba, że ewentualnie zmieniamy pozycję siedzenia/leżenia ;).

Są jednak pewne nowości w tym temacie, dostarczane nam przez konsole takie jak Xbox czy PS3 oraz ich sensory ruchu, dzięki którym granie nabiera nowego wymiaru. Google postanowiło zrobić krok dalej – ich gra ma od nas wymagać nie tylko poruszania się po polu o wielkości ~4m², ale po naprawdę sporych obszarach, jakimi są… nasze miasta.

Ingress, bo tak firma z Mountain View nazwała swoje dzieło, jest aktualnie w fazie closed-beta, co oznacza ograniczoną możliwość udziału w testach. Aby wysłać prośbę o uczestnictwo należy wejść na oficjalną stronę gry, podać swój adres e-mail… i czekać.

Jeżeli zaliczę się do grona szczęśliwców którzy zostaną dopuszczeni do testów, obiecuję napisać obszerną recenzję na łamach strony Tabletowo.pl .

Czas zatem powiedzieć co nieco o fabule. Całość dzieje się w naszym świecie, gdzie niewidzialne dla przeciętnego śmiertelnika skupiska energii – XM – są źródłem mocy dla wszystkich, którzy potrafią je odnaleźć. Jak to zwykle bywa, z tego powodu niektórzy pragną przejąć te siły i poszerzać dzięki nim swoje wpływy, natomiast inni przeciwstawiają się tym pierwszym. Tutaj grupy te nazywają się The Enlightened – „Oświeceni” oraz The Resistance – „Opozycja” (to tylko moje luźne tłumaczenie), a gracz będzie mógł na początku zdecydować, do której chce należeć.

Rozgrywka odbywać się będzie w następujący sposób: najpierw przemierzamy trasy, by zbierać energię, następnie docieramy do portals„portali”, które będziemy próbowali bronić lub przejąć – podstępem bądź walką, odpowiednio wykorzystując zebrane przez nas XM. a istotne pozycje znajdować się mają w różnych miejscach publicznych, a kluczem do zwycięstwa ma być tutaj dobra gra zespołowa.

Twórcy gry stwierdzili, że „pragną by w ich dzieło grali ludzie na całym świecie, tak jak w popularne MMO World of Warcraft”. Mimo ogólnego rozmachu na cały glob, każdy miałby się skupić na terenach wokół niego, tworząc mikroczęści całości systemu.

Co ciekawe, twórcy przewidują długość rozgrywki do wygranej jeden z drużyn na okres 12 do 18 miesięcy!

Mimo iż gra jest skierowana na smartfony, po zainstalowaniu i bez aktywacji uruchomiła mi się na tablecie bez żadnego błędu (w pozycji wertykalnej). Docelowo Google chciałoby dołączyć takie urządzenia jak Google Glass, i mimo iż okulary te są wciąż w fazie projektu, przyznacie że przy ich pomocy byłby to zupełnie nowy poziom rozgrywki.

Dla zainteresowanych Google udostępniło również krótki film:

Co sądzicie o takiej rozgrywce? Jesteście nastawieni pozytywnie czy też może negatywnie? Chętnie poznamy Wasze opinie ;)

źródło