Nie zobaczymy już nowych smartfonów z Firefox OS | Tabletowo.pl

Nie zobaczymy już nowych smartfonów z Firefox OS

Dołącz do dyskusji 0

Do tej pory pamiętam, jak w Polsce w 2013 roku pojawił się pierwszy smartfon z Firefox OS na pokładzie oraz jaki operator miał go w swojej ofercie. Pewnie tak samo jak część z Was byłem ciekawy, jak potoczą się jego losy i z jakim przyjęciem się spotkają urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego autorstwa Mozilli.

Wszyscy wiedzą, jak to się wszystko dalej potoczyło. Firefox OS nie zawojował polskiego rynku. Podobnie zresztą, jak i pozostałych. Owszem, pojawiło się kilka urządzeń, których pracą zarządzał – m.in. tablety Alcatel OneTouch Fire 7 oraz InFocus New Tab F1, a także kilkanaście smartfonów (w sumie 18 – przynajmniej tyle podano na stronie Mozilli), lecz ogólne zainteresowanie nimi było nikłe. Największą szansę upatrywano w rynkach rozwijających się, jednak tam wygrały budżetowe propozycje z Androidem i po części też z Windows Phone.

Amerykanie oficjalnie ogłosili więc, że postanowili zakończyć swój smartfonowy eksperyment. Oznacza to, że na rynku nie pojawią się już żadne nowe smartfony z Firefox OS. Swoją decyzję Mozilla uzasadnia tym, że pomimo starań nie udało się dostarczyć na tyle dobrego rozwiązania, które zaspokoiłoby w pełni potrzeby użytkowników:

We weren’t able to offer the best user experience possible and so we will stop offering Firefox OS smartphones through carrier channels.

Nie oznacza to jednak, że całkowicie porzucono Firefox OS. Teraz Amerykanie skupią się przede wszystkim na jego rozwoju, dzięki czemu być może w przyszłości znajdzie zastosowanie w tzw. Internecie Rzeczy.

Źródło: Mozilla, TechCrunch

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona