Samsung Galaxy S7 Android Nougat

Nie wszystkie Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge zostaną od razu zaktualizowane do Androida 7.1.1 Nougat?

Wiadomość o „pominięciu” Androida 7.0 i zamiarze zaktualizowania Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge od razu do Androida 7.1.1 Nougat na pewno ucieszyła wszystkich ich użytkowników. Tymczasem okazuje się, że nie wszędzie Samsung ma zamiar tak postąpić. Niektórzy najpierw otrzymają wersję, oznaczoną numerkiem 7.0.

Reklama

Na razie pewność mamy jedynie, że stanie się tak w Australii. Jedna z pracownic Vodafone (operatora komórkowego), w odpowiedzi na pytania dwóch użytkowników (czy to prawda, że Koreańczycy od razu udostępnią Androida 7.1.1 dla Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge), napisała, że sprawdziła u odpowiednich ludzi i oni potwierdzili zamiary Samsunga, co do pominięcia Androida 7.0, ale dotyczy to innych rynków, nie Australii; Vodafone na pewno testuje Androida 7.0 dla obu urządzeń.

Reklama

Co prawda Australia leży daleko i nie powinny nas w sumie za bardzo interesować zamiary tamtejszych operatorów komórkowych (chyba, że wśród Was są osoby, które mieszkają w tym kraju :), jednak w informacji, przekazanej przez pracownicę Vodafone, pada określenie other markets, które można interpretować na milion różnych sposobów, ponieważ nie jest ono w żaden sposób dookreślone.

Miejmy jednak nadzieję, że klienci w Europie, a więc i w Polsce od razu otrzymają Androida 7.1.1 Nougat. Proces rozpocznie się najprawdopodobniej na początku 2017 roku, a na pewno w pierwszym kwartale. Aktualnie bowiem trwają jeszcze beta testy.

Źródło: Android Central