Nie tylko smartfony i tablety – Xiaomi pracuje nad dronem | Tabletowo.pl

Nie tylko smartfony i tablety – Xiaomi pracuje nad dronem

Dołącz do dyskusji 0

Po serii udanych tabletów i smartfonów, z których najnowszy to wielki Mi Max, Xiaomi przygotowuje coś zupełnie nietypowego. Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami firma jeszcze w tym miesiącu podzieli się z nami wiadomościami na temat swojego… drona.

Producenci komputerów czy urządzeń mobilnych coraz chętniej rozglądają się za innymi gałęzami rynku. Od jakiegoś czasu głośno jest o elektrycznych samochodach, których budową zajmują się ponoć tacy giganci, jak Google czy Apple. Chiński producent smartfonów, którego passa od jakiegoś czasu wyraźnie zwyżkuje, też postanowił wejść na nowy rynek.

Zainteresowani prezentacji wielkiego smartfonu Mi Max czy nakładki systemowej MIUI 8 nie zauważyliśmy kolejnej ważnej wiadomości. Podał ją Lei Jun podczas ostatniej konferencji Xiaomi, zapowiadając premierę Xiaomi Drone, który ma zadebiutować pod koniec maja. Szczegóły na temat urządzenia nie zostały zdradzone, można jednak oczywiście spodziewać się, że dron będzie współpracował z pozostałymi urządzeniami chińskiego producenta. Wkrótce pewnie pojawią się dedykowane aplikacje do zarządzania dronem.

Z wiadomości, które wcześniej wyciekły do internetu mogliśmy się dowiedzieć, że Xiaomi nie jest jedynym twórcą drona. Firma współpracuje z innymi podmiotami, co więcej w Chinach szykuje się prawdziwy wysyp konkurencyjnych urządzeń, nad którymi pracują inni producenci.

xiaomi-drone2

Jeszcze wcześniej wyciekła grafika koncepcyjna przedstawiająca futurystyczny wygląd Xiaomi Drone, a także szkic drona prezentujący nieco więcej detali. Wynika z niego, że urządzenie będzie miało okoł0 350 mm długości, 4 wirniki i całkiem ciekawy wygląd. Sądząc po dotychczasowej polityce finansowej chińskiego producenta, Xiaomi Drone będzie zapewne stosunkowo tanim urządzeniem.

Więcej szczegółów poznamy pod koniec miesiąca.

Źródło: GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona