Nie, to nie żart: Huawei szykuje smartfon z samym wyświetlaczem | Tabletowo.pl

Nie, to nie żart: Huawei szykuje smartfon z samym wyświetlaczem

Dołącz do dyskusji 0

Powoli na rynku smartfonów – w końcu – zaczyna się „dziać”. Premiera Xiaomi Mi Mix była zapowiedzią nowego nurtu, w który rzuci się wkrótce większość producentów. Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć podobną propozycję od Huawei.

Chińczycy pracują nad koncepcyjnym smartfonem, w którym wyświetlacz ma zachodzić na wszystkie cztery krawędzie. Ma on być protoplastą zupełnie nowej linii w portfolio lub nawet kolejnej submarki. Pan Jiutang przewiduje, że urządzenie zostanie zaprezentowane już 16 grudnia, czyli za około pięć tygodni.

W sieci pojawił się również render, przedstawiający, jak może wyglądać ten smartfon (widzicie go na samej górze) – kilku użytkowników chińskiego serwisu społecznościowego Weibo „wygrzebało” go z archiwum wniosków patentowych Huawei. I choć jest to tylko render, to niektórzy uważają, że wiernie odwzorowuje nadchodzącą nowość. OK, ale gdzie się podziały głośnik, kamerka do selfie, aparat główny, przyciski i złącza? Podobno ich funkcjonalność miałyby zapewnić peryferyjne urządzenia (na przykład bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, smartwatch, opaska lub coś na kształt modułów), produkowane przez innych producentów.

Wygląda na to, że wszystkie, liczące się koncerny zaczynają poważnie eksperymentować. Być może jesteśmy świadkami tak długo wyczekiwanej rewolucji, która w przyszłości zmieni całkowicie sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów.

Źródło: GizmoChinaGizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona