Sony Xperia XZ2 (fot. Tabletowo.pl)

Nie słuchawki, a PlayStation 4 Slim – przełomowy gratis w przedsprzedaży Xperii XZ2!

Akcja partnerska

Nie ukrywam, że Xperia XZ2 jest pierwszym smartfonem Sony od dłuższego czasu, na rynkową premierę którego czekam ze sporą niecierpliwością. Jestem bardzo ciekawa jak zostanie przyjęty przez rynek, zwłaszcza po zmianie charakterystycznego dla Japończyków designu, dodaniu, wreszcie, opcji bezprzewodowego ładowania oraz zastosowaniu ekranu o proporcjach 18:9. Dziś ruszyła jego przedsprzedaż, która – nie boję się użyć tego słowa – jest przełomowa. W dodatku pod kilkoma względami.

W przedsprzedaży… PlayStation 4 Slim i trzy gry PlayLink

Już na kilka dni przed rozpoczęciem przedsprzedaży najnowszego smartfona Sony docierały do mnie wstępne informacje na temat tego, z jakim gratisem możemy mieć do czynienia. Konfrontując to z zapowiedziami polskiej przedstawicielki firmy, która już podczas MWC 2018 dawała znać, że takiej oferty jeszcze nie było, liczyłam na to, że te przecieki okażą się prawdziwe. I faktycznie – każdy, kto zakupi Xperię XZ2 odpowiednio wcześnie, otrzyma dokładnie taki gratis: konsolę PlayStation 4 Slim (500 GB) z trzema grami PlayLink („Wiedza To Potęga”, „Ukryty Plan” oraz „To Jesteś Ty”).

Reklama

Być może tego nawet nie dostrzegacie, ale ta przedsprzedaż jest przełomowa.

Podczas targów w Barcelonie podczas rozmów kuluarowych nie ukrywaliśmy zdziwienia, dlaczego Sony nieszczególnie chce łączyć ze sobą urządzenia pochodzące z różnych gałęzi swojej działalności (smartfony, telewizory, konsole czy, idąc dalej, wytwórnia filmowa…). Okazuje się, że wreszcie, poniekąd, ten przełom następuje. Do Xperii XZ2 trafia nagrywanie wideo w jakości 4K HDR (znane z kamer Sony, a którego odtwarzanie umożliwiają telewizory Sony), a w przedsprzedaży z telefonem dostajemy konsolę, a nie – jak miało to miejsce w co najmniej trzech poprzednich przypadkach – słuchawki. Świetnie to ze sobą koresponduje – Xperia XZ2 przedstawiana jest jako smartfon wyjątkowo multimedialny, który dodatkowo oferuje system wibracji, znany właśnie z kontrolerów (padów) do PlayStation. Według mnie to naprawdę świetny ruch Sony.

Sony Xperia XZ2 (fot. Sony Xperia)

Przypomnijmy ostatnie przedsprzedaże Sony

Trzeba przyznać, że Sony potrafi zachęcić klientów do kupowania swoich telefonów w przedsprzedaży. W poprzednich latach mieliśmy do czynienia z następującymi gratisami:

  • Xperia XZ (cena: 2999 zł) – słuchawki Sony EXTRA BASS Bluetooth XB950BT o wartości 749 zł,
  • Xperia XZ1 (cena: 2999 zł) – słuchawki Sony WH800 lub Sony WH900 o wartości 1299 zł,
  • Xperia XZ Premium (cena: 3199 zł) – słuchawki Sony MDR-100ABN o wartości 1199 zł.

Teraz, przy Xperii XZ2, wycenionej na 3599 złotych, jako gratis w przedsprzedaży dorzucana jest konsola PlayStation 4 Slim (500 GB) z trzema grami PlayLink, a wartość zestawu to ok. 1269 złotych. Warto pamiętać, że przedsprzedaż ruszyła dziś i potrwa do 6 kwietnia lub do wyczerpania zapasów.

Obiektywnie patrząc nie sposób nie zauważyć, że Sony każdorazowo staje na wysokości zadania. Samsung w tym roku do swoich flagowców w przedsprzedaży nie dorzucił żadnego gratisu (poza możliwością odkupu dotychczasowego smartfona i wcześniejszym odbiorem S9). W przypadku LG pamiętny jest pre-order z zeszłego roku, kiedy to w Play można było kupić G6 z projektorem LG Mini Beam i słuchawkami HBS-910 – zestawów było jednak relatywnie niewiele, przez co szybko się rozeszły.

Tymczasem Sony pokazało dziś, kolejny raz zresztą, że potrafi zorganizować świetną przedsprzedaż swojego produktu. Pytanie tylko jak klienci zapatrywać się będą na smartfonową nowość Sony, za którą trzeba zapłacić 3599 złotych? To sporo, niezależnie od tego, o jakim produkcie mówimy konkretnie.

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam – chętnie poczytam Wasze komentarze dotyczące tej kwestii.

Wpis powstał przy współpracy z Sony Mobile