Xiaomi nie chce, żeby pojawiły się Custom ROM-y dla Mi A1? FIrma nadal nie udostępniła Kernel Source 20
Xiaomi Mi A1 / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Xiaomi nie chce, żeby pojawiły się Custom ROM-y dla Mi A1? FIrma nadal nie udostępniła Kernel Source

Mówi się, że urządzenie z Androidem jest tak długo młode, jak długo wychodzą na niego dobrze zoptymalizowane Custom ROM-y*. Niestety, taka długowieczność może nie być pisana jednemu z urządzeń linii Android One, czyli Xiaomi Mi A1 – i jest to co najmniej dziwne.

Xiaomi Mi A1 to urządzenie pod wieloma względami wręcz idealne dla niezależnych deweloperów. Dlaczego? Otóż oferuje najbardziej pożądany tutaj zestaw cech, czyli niewielką cenę, dobre podzespoły, ogromną popularność, procesor Snapdragon oraz wsparcie od Google’a. Czegoś w tej układance jednak brakuje. Czego?

Xiaomi nadal nie wypuściło Kernel Source. Przez to deweloperzy nie mają jak się zabrać za tworzenie świetnych modyfikacji Custom ROM-ów. Krótko mówiąc, bez tego nie mają na czym bazować. Wiele użytkowników XDA Dewelopers ciągle okazuje swe niezadowolenie z tego powodu i naciska na chińskiego giganta, aby w końcu zrobił to, o co się go prosi.

Konsekwencje tego łatwo można zauważyć na Forum XDA Developers, bowiem praktycznie nie odnajdziemy tam Custom ROM-ów na ten model. Jesli jednak jakoś się ta sztuka uda, to szybko okazuje się się, że jego funkcjonalność jest mocno ograniczona. Większość rzeczy po prostu nie działa.

Xiaomi Mi A1 należy do rodziny urządzeń Android One. Producenci innych smartfonów z tej serii, opublikowali Kernel Source krótko po premierze danego sprzętu. Jednak właśnie to w produkcie Xiaomi wiele osób dostrzegło ogromny potencjał, którego, niestety, nie mogą wykorzystać, przez niezrozumiałą politykę chińskiej firmy.

*No dobra, raczej się tak mówi – wymyśliłem to na poczekaniu. Muszę jednak zaznaczyć, że ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości, bowiem dzięki Custom ROM-0m mój Nexus 7 wciąż żyje i ma się świetnie.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2017/12/06/test-recenzja-xiaomi-mi-a1/

Źródło: Android Police