Nie będzie tabletu Samsunga z Bada OS - Tabletowo.pl

Nie będzie tabletu Samsunga z Bada OS

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nie będzie tabletu Samsunga z Bada OS Nowości Samsung

Swego czasu sporo mówiło się, że Samsung zamierza wyprodukować tablet ze swoim systemem operacyjnym – Bada. I choć pomysł sam w sobie od początku wydawał się dość absurdalny, niektórzy w to wierzyli. Ostatecznie jednak oficjalnie zdementował te plotki jeden z przedstawicieli Samsunga – Dipesh Shah.

Swoje stanowisko przedstawił na Bada Developer Day w Indiach, gdzie wyraźnie dał do zrozumienia, że system Bada został stworzony z myślą o niedrogich smartfonach – co za tym idzie nie nadaje się do pracy na tabletach.

Jak dla mnie decyzja producenta wcale nie jest zaskakująca. Od samego początku Samsung lubuje się w Androidzie (ma w swoim portfolio kilka tabletów z serii Galaxy Tab: 7, 7.7, 8.9 i 10.1 oraz Galaxy Note), a ostatnio może się wydawać, że zacieśni współpracę z Microsoftem – stąd Series 7 Slate działający pod kontrolą Windows 7 – przygotowany do aktualizacji do Windows 8.

Po co więc miałby eksperymentować z tabletami z Bada? Co prawda smartfony z serii Wave sprzedają się całkiem nieźle, ale trzeba jednak odróżnić telefony komórkowe od tabletów. Tym bardziej, że sam producent twierdzi, że Bada na tablety najnormalniej w świecie się nie nadaje.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona