Nie będzie nowej opaski Microsoftu w tym roku | Tabletowo.pl

Nie będzie nowej opaski Microsoftu w tym roku

Dołącz do dyskusji 0

Microsoft wycofuje się z opasek fitness? Na razie firma z Redmond poinformowała, że w tym roku nie zobaczymy nowej Microsoft Band. Firma chce przemyśleć strategię i rynek, który obecnie został zdominowany przez Apple i opaski fitness.

Coś tak podejrzewam, że efektem tego „przemyśliwania” będzie całkowite wycofanie się z rynku opasek. Microsoft Band początkowo został ciepło przywitany przez recenzentów i pierwszych użytkowników. Potem pojawiały się problemy, ale ogólnie rzecz biorąc opaska Microsoftu nie była najgorszym rozwiązaniem. Co z tego, skoro brakuje platformy (Windows Phone?) do jej obsługi?

Co więcej, najwyraźniej Microsoft nie ma pomysłu na rozwój urządzenia. Świadczy o tym nie tylko informacja o braku nowego modelu w tym roku, ale też wcześniejsze kroki firmy. A raczej, ich brak. Po ciekawym starcie produktu Microsoft jakby zapomniał o swojej opasce, skupiając całe siły na Windows 10. Obecnie firma raczej wycofuje się z rynku niż wstrzymuje rozwój. Świadczy o tym chociażby wycofanie SDK produktu dla deweloperów.

Jeżeli idzie o gadżety ubieralne, to Microsoft obecnie rozwija jedynie HoloLens, a przynajmniej tak twierdzi. Tutaj jednak jest daleka droga od prototypu do produktu końcowego. I coś podejrzewam, że również na polu rozszerzonej rzeczywistości wkrótce firma z Redmond może zostać przegoniona przez konkurencję.

Źródło: AppleInsider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona