Nie będzie 7-calowych tabletów z Windows 8 - Tabletowo.pl

Nie będzie 7-calowych tabletów z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Nie będzie 7-calowych tabletów z Windows 8 Nowości

Ostatnie miesiące przyniosły mnóstwo premier urządzeń z Windows 8. Wyposażone zostały w matryce o przekątnej 11,6″ lub 10,1″. Mimo wszystko jednak pewnie część z Was myślała, że kwestią czasu jest pojawienie się na rynku 7-calowych tabletów z Windows 8. Niestety (a może właśnie i stety) w najbliższej przyszłości takowych nie uświadczymy. Microsoft wraz ze swoimi partnerami jest zainteresowany sprzętem z ekranami o przekątnej od 10,1″ w górę. I w sumie nie ma się co temu dziwić. Choćby dlatego, że rozdzielczością wymaganą przez najnowszy system jest 1366×768 pikseli, a i samego Windows 8 jakoś nie wyobrażam sobie na siedmiu calach. Co nie znaczy, że to by nie miało sensu. Zaletą 7-calowych tabletów z całą pewnością by była cena. Dokładając do tego Windows RT, moglibyśmy mieć sprzęt dający ciekawe możliwości za sporo mniejsze pieniądze niż 10-calowe propozycje.

W wywiadzie dla brytyjskiego Wired, przedstawicielka Microsoftu, Tami Reller potwierdziła, że koncern z Redmond jest obecnie skupiony wyłącznie na urządzeniach z dużymi przekątnymi, a więc – jak wspomniałam – od 10″ w górę. Co za tym idzie, firma obecnie nie ma w planach wydawania na rynek, wraz z partnerami, 7-calowych tabletów z Windows 8.

Cała sytuacja może nieco przypominać kilkuletnie wzbranianie się Apple przed mniejszymi tabletami, po czym ostatecznie firma zaprezentowała 7,9-calowego iPada mini. Kto wie, może podobnie będzie w przypadku Microsoftu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona