Nie aktualizujcie Twittera na Androidzie! Aplikacja ma problemy ze stabilnością

Jeśli używacie Twittera na Androidzie, wstrzymajcie się od pobierania najnowszej aktualizacji. Wielu użytkowników aplikacji skarży się na problemy związane ze stabilnością programu. Nawet sama firma odradza instalowanie najnowszej paczki danych.

Reklama

Dla własnego dobra – nie aktualizuj Twittera

Pojawiają się kolejne skargi na działanie (a raczej nie-działanieTwittera na Androidzie. Najnowsza aktualizacja aplikacji do wersji 8.28 wprowadza spore zamieszanie wśród użytkowników. W wielu wypadkach, po zainstalowaniu update’u, program nie chce się nawet uruchomić albo wyłącza się zaraz po otwarciu.

Problemy są tak powszechne, że oficjalne konto pomocy technicznej Twittera odradza instalację aktualizacji. 

Jak ustrzec się problemów?

Jeśli nie korzystacie z najnowszej wersji Twittera, najlepszym wyjściem będzie tymczasowe wyłączenie automatycznych aktualizacji aplikacji w ustawieniach sklepu Google Play.

Jeśli jednak aplikacja działa u nas w wersji 8.28, są trzy opcje:

  1. Skoro działa, to po co ruszać? ;)
  2. Można udać się do ekranu informacji o aplikacji (dostępnych po dłuższym dotknięciu ikony i wybraniu symbolu ⓘ), a tam z menu Pamięć i pamięć podręczna wybrać polecenia Wyczyść pamięć podręczną Wyczyść pamięć. Będziemy musieli się zalogować ponownie, ale aplikacja powinna uruchomić się poprawnie.
  3. Można odinstalować aplikację, a następnie pobrać wersję 8.24.1 z APK Mirror.

Technicy Twittera pracują już nad rozwiązaniem. Najprawdopodobniej wkrótce w sklepie Google Play pojawi się poprawiona wersja aktualizacji, która nie będzie powodować problemów z uruchomieniem aplikacji.

Aktualizacja:

  • Twitter aktualizował aplikację do wersji 8.28.1-release.00, która rozwiązuje problem

 

źródło: @TwitterSupport przez Android Police

 

Reklama