Poznajcie Nico i Veronicę. To nowe modele drugiej generacji okularów Snap Spectacles, za 999 złotych | Tabletowo.pl

Poznajcie Nico i Veronicę. To nowe modele drugiej generacji okularów Snap Spectacles, za 999 złotych

Dołącz do dyskusji 0

Okulary Spectacles od Snapchata. Miały stać się rewolucją w dzieleniu się z innymi filmami przez media społecznościowe, a okazały się dość drogim gadżetem, po którego sięgają nieliczni, a jeszcze mniej liczni używają dłużej niż kilka tygodni. Snap Inc. chce najwyraźniej dowieść, że nie pomylił się w swojej ocenie tego pomysłu i prezentuje kolejne edycje i wersje swoich okularów.

Nico i Veronica, bo tak nazywają się nowe wzory okularów Snap Spectacles, cechują się bardziej klasycznym wzornictwem w porównaniu z dotychczas dostępnymi okularami od Snapchata. To pewne odświeżenie względem wprowadzonych w kwietniu modeli drugiej generacji.

Nowe wzory okularów przypominają bardziej klasyczne szkła przeciwsłoneczne, dzięki czemu nie wyróżniają się tak mocno w porównaniu do wcześniejszych wersji Spectacles. Przede wszystkim aparat nie jest tu w żaden sposób eksponowany (u poprzednika był podświetlany jasnym pierścieniem). Dlatego kamera jest trudniejsza do zlokalizowania z większej odległości i nie zwraca na siebie uwagi.

Uzupełnieniem bardziej stonowanego charakteru gadżetu są klasyczne skórzane etui, które też nie jest tak krzykliwe jak kolorowe etui do ładowania poprzednich okularów. Nico i Veronica mogą być ładowane po prostu przy pomocy kabla ze złączem magnetycznym. Można to uznać jako krok wstecz względem podstawowej wersji Spectacles, które ładują się bezprzewodowo przez wspomniane etui.

Oprócz tego, nowe wersje „szkieł” mają soczewki polaryzacyjne, a więc świat widziany przez nie jest bardziej przejrzysty, a kolory żywsze. Czy pomoże to użytkownikowi w częstszym kręceniu materiałów wideo przy pomocy wbudowanej kamery? Być może. Na pewno jest to rozwiązanie bardziej wygodne.

Inne właściwości okularów pozostają niezmienne: są wodoodporne, nagrywają filmy w HD i robią zdjęcia w rozdzielczości 1642 x 1642 pikseli, które zmieścimy w 4 GB pamięci flash. Można je później bezprzewodowo przesłać do aplikacji Snapchata.

Nico i Veronica kosztują 999 złotych, czyli są 200 złotych droższe od podstawowej wersji Snap Spectacles 2. generacji. Z powodu wysokiej ceny raczej nie znajdą zbyt wielu użytkowników.

Snap Inc. wprowadza na rynek nową wersję okularów Spectacles i liczy na to, że ktoś je kupi. Ale za taką cenę?!

źródło: Snap

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona