Nexusie, spoczywaj w pokoju (2010 – 2016) | Tabletowo.pl

Nexusie, spoczywaj w pokoju (2010 – 2016)

Dołącz do dyskusji 0

Umarł król, niech żyje król. Z wielką pompą i kreując duże oczekiwania, Google zaprezentował nową linię smartfonów – Pixel. Jednocześnie firma zapowiedziała, że kończy rozwój linii Nexus. Tak, możecie tutaj uronić łezkę, jeżeli lubiliście te urządzenia.

Świętej pamięci Nexus pojawił się po raz pierwszy w 2010 roku, został wyprodukowany przez HTC, a działał z systemem Android 2.1 Eclair. W kolejnych latach producenci smartfonu zmieniali się, byli to oprócz HTC – LG, Samsung, Motorola, Huawei, ASUS. Przez lata Google przyzwyczaił klientów Nexusów do solidnej jakości, a przede wszystkim szybkich aktualizacji Androida, co w świecie tej platformy jest ewewnementem.

Teraz jednak firma z Mountain View stwierdziła, że wraz z wprowadzeniem na rynek Google Pixel, dalszy żywot Nexusów należy zakończyć. Nie będzie już nowych smartfonów z tej linii – to oficjalna informacja podana przez firmę. Nexus odchodzi w niepamięć. Nie oznacza to wszakże, że ostatnie modele zostaną pozostawione bez wsparcia. Google ma zamiar wydawać nadal aktualizacje dla nowych Nexusów.

Dla tych, którzy przyzwyczaili się do marki Nexus i żałują jej zakończenia przez firmę Google, mamy podchwytliwe pytanie. Czym oprócz nazwy różni się Google Pixel od Nexusa? Najlepsze odpowiedzi w komentarzach nagrodzimy lajkiem od naczelnej ;)

Źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona