Nexus od Huawei jednak ze Snapdragonem 810, zamiast 820?

Jak to w mobilnym świecie bywa, jedne plotki lubią być zastępowane przez następne, czasami odwracające sprawę o 180 stopni. Nie inaczej jest w przypadku dzisiejszych doniesień na temat procesora, który znajdzie się w Nexusie wyprodukowanym przez Huawei.

Dwa dni temu Kasia opublikowała tekst, w którym zebrała wszystkie informacje na temat Nexusa od Huawei. Znalazło się w nim m.in. zdanie, że za jego działanie ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820. Jednak znany chiński analityk, Pan Jiutang, w swoim wpisie w serwisie mikroblogowym Weibo obalił tę informację, twierdząc, że Huawei Nexus zostanie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 810.

Możecie zapytać: skąd on może to wiedzieć? Według niego pierwsze urządzenia ze Snapdragonem 820 nie pojawią się na rynku wcześniej niż w marcu 2016 roku, a sam procesor zadebiutuje dopiero w grudniu tego roku. Jednocześnie zdradza, że Nexus Chińczyków trafi do sprzedaży w listopadzie, a więc za szybko, by mógł pracować na 820-tce. Jego zdaniem, pierwszym urządzeniem ze Snapdragonem 820 na pokładzie będzie Xiaomi Mi 5 Plus.

Na ostateczne potwierdzenie powyższych informacji musimy jeszcze jednak poczekać.

Źródło: phoneArena, Softpedia