Nexus 8 na zdjęciu reklamującym Google I/O? Oby nie

nexus-8

Plotki na temat Nexusa 8 krążą w internecie już od bardzo dawna. Ma to być urządzenie wyprodukowane przez HTC, ze świetną jakością wykonania i mocną specyfikacją. Na razie jednak, znamy bardzo mało konkretów o nowym Nexusie. 

Zastanawiającym jest fakt, że według wielu obserwatorów, seria Nexus ma być zastąpiona przez linię Silver, czyli urządzenia od zewnętrznych producentów, z gołym najnowszym Androidem – coś na podobieństwo obecnego Google Play Edition (GPE). Czy zatem Nexus 8 jest czymś realnym? Póki nie wypłyną jakieś bardziej wiarygodne przecieki – nic nie jest pewne. Będziemy musieli poczekać do konferencji I/O, na której zwykle prezentowane są nowe urządzenia.

Na zdjęciu promującym tę konferencję pojawiło się nietypowo wyglądające urządzenie. Nie wygląda to na graficzny render, ale też nie tak wyobrażano sobie Nexusa klasy premium. Czy mamy do czynienia z nowym Nexusem? Oby nie. Na zdjęciu można zauważyć… duże ramki wokół ekranu, dziwne proporcje wyświetlacza i przedni głośnik. Czy coś usprawiedliwia tak dziwaczny wygląd? Chyba nie.

Pozostawiamy tę informację w sferze plotek, ale ma ona związek z dużo ciekawszym tematem. Jaka jest przyszłość linii Nexus? Jedynym urządzeniem tej serii, które odniosło niekwestionowany sukces, to Nexus 7 pierwszej generacji. Sprzedaż drugiej serii i Nexusa 5 jest umiarkowana, a wyniki rynkowe Nexusa 10 czy Q to wielka klapa. Co poszło nie tak? Czytając fora internetowe i komentarze można odnieść wrażenie, że goły Android i tani telefon czy tablet z dobrą specyfikacją i ekranem, to szczyt marzeń każdego użytkownika. Dlaczego zatem Nexusy nie zdominowały własnych produktów Samsunga czy LG? Czy chodzi tylko o małą dostępność na rynku i umiarkowaną promocję, czy może jednak o coś więcej? Może goły Android bez dodatków, znanych z TouchWiz czy HTC Sense, nie jest już tak atrakcyjny jak najbardziej zaciekli fani Androida chcieliby myśleć? Być może większość nieświadomych nabywców, kupuje „telefon od Samsunga”, a nie „telefon z Androidem”…?

źródło: Tablet-news