tablet nexus 8

Nexus 8 na renderze, premiera mało prawdopodobna

tablet nexus 8

Jak mantrę powtarzamy, że w każdej plotce zawsze jest odrobina prawdy. Jakie ziarenko może się kryć w spekulacjach o Nexus 8, które rozpoczęły się przez fanowskie rendery? Z pewnością te, mówiące o nadchodzącej premierze następcy tabletu Nexus 7. Pojawia się jednak więcej przesłanek wskazujących na to, że 8-calowe dziecko Asusa i Google faktycznie może się pojawić na rynku – według plotek miałoby się to stać w październiku lub listopadzie. Choć oczywiście są na tyle niewiarygodne, że należy je traktować z wielkim przymrużeniem oka.

Powyżej widzicie render, o którym wspomniałam, autorstwa Boba Frekinga. Wynika z niego, że Nexus 8 miałby posiadać ekran IPS o przekątnej 8″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, procesor Snapdragon 600 1,7GHz, aparat 3 Mpix, kamerkę 2 Mpix i najnowszą wersję systemu Android (pod koniec roku w grę mógłby wchodzić Android Key Lime Pie). Jego cena miałaby się zaczynać od 199 dolarów za 8GB.

Co ciekawe, jeden z forumowiczów XDA, samomamo, twierdzi, że w weekend odwiedził sklep Staples. W nim miał z kolei usłyszeć, że wyprzedają Nexus 7, by zrobić miejsce jego następcy, modelowi Nexus 8. Można mieć jednak spore wątpliwości co do rzekomo zaistniałej sytuacji. Raz: czy w ogóle miała miejsce. Dwa: czy pracownik znał plany wydawnicze Asusa i Google i tak po prostu je ujawnił. Trzy: jeśli nie, to czy, jeśli faktycznie coś takiego powiedział, opierał się na plotkach lub swoich przypuszczeniach, czy na zupełnie innych źródłach, zbliżonych do baz lub wewnętrznych danych Staples.

Pewne jest jedno: fani już tak bardzo nie mogą się doczekać nowości spod skrzydeł Asusa i Google, że wymyślają kolejne informacje, w które chcą wierzyć i chcą, by okazały się prawdziwe – a te rozchodzą się po świecie w mgnieniu oka. W końcu od premiery Nexus 7 minął już rok – najwyższa pora, by wreszcie został zaprezentowany jego młodszy brat. Trudno jednak wierzyć z prawdziwość tezy, że na rynku ma się pojawić 8-calowy twór powstały przy współpracy obu koncernów. Taki ruch, przy jednoczesnej premierze 7-calowej nowości, raczej mijałby się z celem.

Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć jaki naprawdę będzie następca Nexus 7, który ma zadebiutować pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Ostatnie spekulacje sugerują, że na jego pokładzie znajdziemy między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 600, ekran 7-calowy o rozdzielczości 1980 x 1200 pikseli, aparat 5 Mpix i kamerkę 1,2 Mpix. Jego cena, jeśli by wierzyć plotkom, ma się zamknąć w kwocie 199 – 249 dolarów za najtańszą wersję.

źródło