Nexus 6 od LG? - plotki, ploteczki...

Nexus 6 od LG? – plotki, ploteczki…

nexus4

Jeśli wierzyć doniesieniom zza naszej zachodniej granicy, to LG po raz kolejny zmierzy się z zadaniem stworzenia następcy dla obecnego Nexusa. Jeśli informacje z tego raportu są prawdziwe, to właśnie ten producent wykona dla Google sztandarowy telefon z Androidem na pokładzie.

To oczywiście nie pierwszy raz, gdy LG podejmuje się zadania, jakim jest stworzenie dla Google telefonu, na którym pracować będzie nieskalany niczym Android. Począwszy od Nexusa 4, urządzenia tej linii co generację spotykają się z bardzo przychylnymi opiniami w wielu aspektach – począwszy od wykonania, a skończywszy na wydajności urządzeń. Sam miałem przyjemność testować Nexusa 4 i przyznam szczerze, że jeżeli miałbym teraz wybrać telefon tylko z Androidem na pokładzie, byłby to właśnie Nexus.

Niestety, jeszcze nic nie wiemy na temat specyfikacji technicznej tego telefonu, ale plotki głoszą, że będzie on oparty na kolejnym flagowcu LG – G3. O tym urządzeniu też zbyt wiele nie wiemy, toteż nijak nie możemy skomentować tej informacji.

Kiedy premiera? Cóż, można domniemywać, że nie przed połową tego roku. To pokrywa się w pewien sposób z datą konferencji I/O Google. Zatem możemy się spodziewać, że jeżeli do prezentacji dojdzie w czerwcu, to już w lipcu Nexus 6 znajdzie się w sprzedaży.

Źródło: techcrunch.com