Nexus 5X z 4 GB RAM? Tak, istnieje taki | Tabletowo.pl

Nexus 5X z 4 GB RAM? Tak, istnieje taki

Dołącz do dyskusji 0

O ile w PC (albo nawet w laptopie) wymiana komponentów nie jest czymś arcytrudnym i właściwie każdy może to zrobić w zaciszu domowym, tak dokonanie tego w telefonie jest już znacznie większym wyzwaniem. Zazwyczaj podmiana podzespołów w smartfonie wiążę się z naprawą urządzenia. I tak też było w tym przypadku, jednak z małym bonusem.

Ponad rok temu pewnemu człowiekowi udało się powiększyć pamięć wewnętrzną w Nexusie 5. Zdenerwowany tym, że Google nie zdecydowało się wydać wersji tego smartfona z bardziej pojemnym dyskiem, użytkownik wziął sprawy w swoje ręce i podmienił kość 32GB na 64GB. Można powiedzieć, że jest to jakiś sposób na ominięcie problemu braku wejścia na kartę microSD ;).

Tym razem jeden z użytkowników forum XDA, Cathair2906, pochwalił się, że jego Nexus 5X ma aż 4GB RAM. Jako potwierdzenie opublikował poniższe screenshoty, dodając przy okazji, że aktualizacja do Androida 7.1.2 Nougat również odbyła się bez żadnych problemów. Zaciekawieni odbiorcy tej wiadomości zapytali autora jak do tego doszło.

Jak się okazuje, oficjalny serwis LG w Hong Kongu odmówił mu naprawienia jego Nexusa 5X, po tym jak w telefonie wystąpił dosyć popularny problem – bootloop. Cathair2906 postanowił wziąć sprawy we własne ręce i udał się zwykłego, nieautoryzowanego serwisu. Oprócz oczywistej wymiany procesora (aby zażegnać bootloop), osoba naprawiająca zasugerowała mu, aby ten zgodził się na powiększenie ilości pamięci RAM. Zaciekawiony klient odważnie zgodził się na to i – jak widać na załączonym wyżej obrazku – była to słuszna decyzja, ponieważ cały proces zakończył się sukcesem.

Ta informacja jest dowodem na to, że można na własną rękę ulepszyć również smartfon. Jest to jednak bardzo trudne i wymaga wielkiej wiedzy oraz cierpliwości. Przekonać o tym mogliśmy się już przy okazji zapoznawania się z historią człowieka, który zbudował od zera własnego iPhone’a 6S. W przypadku Nexusa 5X właściciel sprzętu miał ogromne szczęście, ponieważ ulepszenia zrobiła osoba doświadczona.

Źródło: GSMArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona