Nexus 5X w końcu oficjalnie. W Polsce będzie go można kupić za 1999 złotych

Po wielu tygodniach, jeśli nie miesiącach pojawiania się przecieków i spekulacji na temat nowego Nexusa 5X od LG, w końcu doczekaliśmy się jego oficjalnej premiery. Czy powtórzy on sukces modelu bez „X” w nazwie?

Nexus 5X został wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli), który jest wykonany w technologii In-Cell Touch pozwalającej na szybsze reagowanie urządzenia na dotyk. Sercem urządzenia jest sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o częstotliwości taktowania 1,8 GHz wraz z 2GB pamięci RAM.

W smartfonie umieszczono aparat główny o matrycy 12,3 Mpix, na przodzie zagościła natomiast 5-megapikselową kamerka – oba obiektywy oferują przysłonę f/2.0. Na dane użytkownika przeznaczono 16 lub 32GB miejsca na pliki, a całość zasilana jest akumulatorem o pojemności 2700 mAh.

W urządzeniu, podobnie jak w Nexusie 6P, nie zabrakło najnowszego złącza USB typu C oraz skanera linii papilarnych. Smartfon dostępny będzie w czarnej, białej i niebieskiej wersji kolorystycznej.

LG Nexus 5X 02

LG Nexus 5X już dziś trafia do sklepu Google w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Korei oraz Japonii. 19 października smartfon trafi do kolejnych krajów (będzie ich około 40).

W Polsce telefon pojawi się pod koniec października – na początku będzie dostępny jedynie na wolnym rynku w kolorze czarnym oraz białym. Później urządzenie ma trafić do operatorów – w pierwszej kolejności do Play i T-Mobile. Cena będzie oscylowała w granicach 1999 złotych za wersję z 32GB pamięci wbudowanej.