huawei-nexus-6p

Masz Nexusa 5X albo 6P i myślisz, że dostaniesz Androida P? No to… nie dostaniesz

Wraz z pojawieniem się pierwszej wersji deweloperskiej Androida P, otrzymujemy pierwsze informacje dotyczące tego, które smartfony dostaną aktualizację do najnowszej wersji mobilnego systemu Google. I cóż, nie mam dobrych wieści dla użytkowników Nexusów 5X i 6P.

Nie lubię być posłańcem złych wieści, a właśnie takie napływają do właścicieli smartfonów Nexus 5X oraz 6P. Okazuje się, że Android Oreo będzie najnowszym systemem, z jakiego będą oni mogli oficjalnie korzystać na swoich urządzeniach. Google nie zamierza wydawać aktualizacji do Androida P dla tych telefonów.

Reklama

Nie można powiedzieć, że te informacje są niespodzianką, gdyż Nexusy są już sprzętami, które mają kilka lat na karku, i nie jest to kategoria sprzętów, które Google zobowiązuje się aktualizować po wieki.

Producent oprogramowania zapewnia jednak, że comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń dla obu tych smartfonów nadal będą dystrybuowane, aż do listopada 2018 roku. Kiedy za kilka miesięcy wsparcie z zakresu bezpieczeństwa systemu się zakończy, będzie to sygnał, że chyba czas na wymianę urządzenia.

Przy okazji, Google potwierdziło również, że tablety Pixel C również nie mogą liczyć na aktualizację do systemu Android P.

Google Pixel 2 XL. Ten na pewno dostanie Androida P

Wobec tego jedynymi urządzeniami ze stajni Google’a, które mogą liczyć na najnowszy system są te, którym udostępniono możliwość testowania jego wersji deweloperskiej, czyli Pixele pierwszej i drugiej generacji.

O spodziewanych nowościach, obecnych w Androidzie P, przeczytacie w artykule poniżej.

https://www.tabletowo.pl/2018/03/07/pierwszy-developer-preview-android-p-co-nowego/

źródło: ArsTechnica przez PhoneArena