Nextbit Robin - idealny smartfon dla osób, którym ciągle brakuje wolnej pamięci

Nextbit Robin – idealny smartfon dla osób, którym ciągle brakuje wolnej pamięci

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z wielu problemów, który martwi głównie bardziej zaawansowanych użytkowników, jest niewystarczająca ilość wolnej pamięci na naszym smartfonie czy tablecie. Oczywiście z ratunkiem może przyjść manualne przeniesienie części danych do chmury lub na kartę microSD, jeżeli dany model ma odpowiedni slot. Nextbit postanowił pójść o krok dalej i stworzył inteligentny sposób, który pozwala zapomnieć o braku wolnego miejsca.

Nextbit to startup założony przez byłych pracowników kilku najważniejszych producentów urządzeń mobilnych. Niedawno rozpoczęła się akcja crowdfundingowa na Kickstarterze – celem jest zebranie 500 tysięcy dolarów, co zapewne się powiedzie (na chwilę obecną przekroczono już próg 140 tysięcy dolarów). Przejdźmy już jednak do głównego bohatera, czyli smartfonu o nazwie Robin.

Telefon ten oferuje zwykłe podzespoły, które spotkamy w wielu, innych modelach z wyższej półki. Ekran IPS ma przekątną 5,2 cala i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. We wnętrzu zagoszczą Snapdragon 808, 3 GB RAM oraz bateria 2680 mAh. Dosyć standardowo prezentują się również aparaty – tylny ma 13 Mpix, podwójną lampę doświetlającą i autofocus z detekcją fazy, z kolei przednia kamerka 5 Mpix.

Nextbit Robin oferuje oczywiście pełne wyposażenie z zakresu łączności: Bluetooth 4.0 LE (Low Energy), NFC, WiFi a/b/g/n/ac oraz LTE (Band 1/2/3/4/5/7/8/12/17/20/28). Został także wyposażony we frontowe głośniki stereo i czytnik linii papilarnych. Przejdźmy już teraz do największej zalety tego urządzenia.

Całością steruje odpowiednio zmieniony Android. Bazowo smartfon jest wyposażony w 32 GB pamięci wbudowanej, ale gdy zabraknie nam wolnej pamięci (zużyjemy ponad 90% miejsca), Robin automatycznie prześle najrzadziej używane pliki czy aplikacje do chmury, które potem możemy z powrotem przywrócić na telefon. Nextbit zapewnia obecnie 100 GB dla każdego właściciela tego modelu. Jestem ciekaw, czy w praktyce okaże się to godne polecenia rozwiązanie – przesył danych przez otwarte sieci WiFi to niekoniecznie pomysł bez wad.

Warto wspomnieć, że smartfon Nextbita ma odblokowany bootloader. Co ciekawe, wgrywanie Custom ROM-ów na Robina nie będzie oznaczało utraty gwarancji – mądra decyzja producenta. Zobaczymy, jak społeczność oceni ten model.

Nextbit Robin jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: miętowej zieleni oraz czarnej. Aktualnie cena za pośrednictwem Kickstartera wynosi 299 dolarów, ale po osiągnięciu celu zostanie podwyższona do 349 dolarów. Z kolei w oficjalnej sprzedaży to urządzenie pojawi się na początku przyszłego roku. Niestety wtedy przyjdzie nam za nie zapłacić już 399 dolarów, a bonusowo dostaniemy „tylko” 70 GB w chmurze. Wszystkiego mamy się dowiedzieć na styczniowej prezentacji.

źródło: Kickstarter przez Pocketnow

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona