NEXO oxeN - tablet z dwoma ekranami i oprogramowaniem w służbie prywatności. Czegoś takiego mi brakowało! | Tabletowo.pl

NEXO oxeN – tablet z dwoma ekranami i oprogramowaniem w służbie prywatności. Czegoś takiego mi brakowało!

Dołącz do dyskusji 0

nexo-oxen

Folie prywatyzujące na ekrany naszych urządzeń elektronicznych to nic w porównaniu z tym, co postanowiła przedstawić nam katowicka marka Navroad. Zaprezentowała bowiem tablet NEXO oxeN – z dwoma wyświetlaczami! Jeden znajduje się z przodu obudowy, drugi – z tyłu. Najważniejsze jest tu jednak oprogramowanie – „Uwaga, zbliża się„. Chyba nikomu zatem nie trzeba tłumaczyć, że sprzęt ten powstał z myślą o osobach ceniących sobie prywatność. Brzmi intrygująco, prawda?
Aktualnie pełne parametry techniczne modelu owiane są tajemnicą. Firma, póki co, skupiła się głównie na zainteresowaniu wyświetlaczami oraz wspomnianym oprogramowaniem, na temat którego kilka słów za chwilę.

Pierwszy wyświetlacz to 10-calowa matryca Full HD IPS Mega Matrix 4 K(ombo) o rozdzielczości „powyżej 3000 pikseli”, z doskonałym odwzorowaniem kolorów i świetnymi kątami widzenia. Drugi natomiast zamontowany został w miejscu tylnej obudowy i wyposażony jest w hybrydowy panel e-ink, który w razie potrzeby przez minutę działa jak standardowa matryca TFT. Jak informuje firma, „ma on zapewnić maksymalną prywatność, poprzez zastosowanie inteligentnego wyświetlania i przygaszania TFT e-ink. W efekcie nikt poza użytkownikiem tabletu nie jest w stanie podejrzeć czym aktualnie się on zajmuje”.

Skupmy się jednak na autorskim oprogramowaniu „Uwaga, zbliża się„, bo – cóż tu dużo mówić – to niewątpliwie najciekawsze rozwiązanie, jakie od dłuższego czasu znalazło się w tabletach i urządzeniach osobistych wszelkiego typu. Posiadacz NEXO oxeN może zdefiniować do pięćdziesięciu urządzeń, których sygnały: WiFi, Bluetooth, 3G i GSM będą przechwytywane przez nasz tablet. Po co to wszystko? To proste – gdy osoba ze zdefiniowanym sprzętem będzie się do nas zbliżała (w zamyśle teść/teściowa, narzeczony/narzeczona, szef/szefowa, etc.) ekran powiadomi nas o tym fakcie i zaświecą się na nim czerwone diody. Żeby tego było mało, w tej samej chwili ekran przyciemni się na tyle, by zbliżająca się osoba nie mogła podejrzeć, co aktualnie robimy na użytkowanym tablecie.

Takie proste, a dopiero teraz któraś firma na to wpadła i wprowadza w życie. Nic, tylko się cieszyć. Zwłaszcza studenci, którzy będą wiedzieli kiedy wykładowca zmierza w ich stronę… ;)

NEXO oxeN debiutuje w sprzedaży już dziś. Został wyceniony na 777 złotych. Dostępny jest wyłącznie „w dobrych sklepach”. Niestety, nie zostało sprecyzowane przez Łukasza Gruszkę, dyrektora zarządzającego NavRoad NEXO, o które konkretnie chodzi…

Już walczę o testowego sampla, więc jak tylko dostanę sprzęt w swe ręce, chętnie podzielę się opinią na jego temat!

ź: Navroad

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona