NexDock 2 zamieni twój smartfon z Androidem lub Raspberry Pi w laptopa

Wydajność dzisiejszych smartfonów jest na tyle spora, że z powodzeniem mogłyby one zastępować hardware w tańszych laptopach. Ten ogromny potencjał zauważyli również twórcy akcesoria NexDock 2, które zamienia telefon w pełnoprawny laptop.

NexDock 2 to całkiem proste, ale naprawdę przemyślane akcesorium – jest to aluminiowa obudowa laptopa z wyświetlaczem o przekątnej 13,3 cala i rozdzielczości Full HD (proporcje 16:9),  klawiaturą i gładzikiem. Oprócz tych komponentów, znajdziemy tam jeszcze dwa głośniki, dwa porty USB-C oraz HDMI i ogromną baterię 38 Wh. Tak, urządzenie to wygląda jak zwykły notebook, jednak do jego działania potrzebny jest np. smartfon.

Reklama

NexDock 2 działa – jak sama nazwa wskazuje – jak dock, do którego podłączamy smartfon. Akcesorium to na pewno współpracować ma z Samsung DeX oraz Huawei Easy Projection, jednak każde inne urządzenie, na przykład telefony z Androidem, Raspberry Pi, Mini PC lub konsole również powinny współdziałać.

Ile kosztuje takie udogodnienie?

NexDock 2 wystartował jako projekt na portalu Kickstarter. W bardzo krótkim czasie cel zbiórki (50 tysięcy dolarów amerykańskich) został osiągnięty, a aktualnie zebrano ponad 115 tysięcy. Jak więc widzimy, urządzenie to cieszy się ogromną popularnością.

Nie bez powodu napisałem o Kickstarterze, bowiem to właśnie za pośrednictwem tego portalu (link tutaj) możemy sobie zamowić NexDock 2. Najtańszy pakiet obejmujący NexDock oraz trzy przewody kosztuje 199 dolarów, co daje około 760 złotych. Czy warto? To już zależy od potrzeb danej osoby.

Źródło: OMG!Ubuntu