Netflix stawia na klocki. Na platformie rusza serial o Minecrafcie, w którym to widz zdecyduje o rozwoju akcji

Najnowsza produkcja debiutująca na Netfliksie jest po dwakroć dziwna. Pierwszą rzeczą, która intryguje, jest fakt, że nowy serial dostępny do obejrzenia na tej platformie oparty jest na grze Minecraft, której przedstawiać nikomu chyba nie trzeba. Druga, nie mniej ciekawa sprawa, dotyczy niecodziennej formy tej produkcji, gdyż jest ona interaktywna. 

Reklama

Minecraft: Tryb fabularny został opracowany przez ostatnich pozostałych pracowników Telltale Games, jeszcze przed zamknięciem tego studia. Jest to o tyle ciekawy serial, że w trakcie seansu pozwala na podejmowanie decyzji, mających wpływ na rozwinięcie historii oraz jej zakończenie.

Reklama

Seria ma pięć odcinków, z czego z trzema można zapoznać się już teraz. Zanim rozpoczniemy oglądanie tej produkcji i podejmowanie w niej decyzji, musimy zapoznać się z krótkim wprowadzeniem oraz wybrać płeć głównego bohatera.

Show jest nastawiony na komedię, choć temat niby jest poważny – mamy uratować świat za pomocą swoich zdolności kopania kilofem i składania różnych przedmiotów. Do tego będzie nam towarzyszyć wesoła paczka przyjaciół. Powagę jednak trudno zachować, kiedy mamy do czynienia z niemal dziecięcym światem, ograniczanym koncepcją przez wierność sześciennej rzeczywistości Minecrafta.

https://youtu.be/3nAloyE38TM

Minecraft: Tryb fabularny można oglądać na smart TV, konsolach, urządzeniach z systemem iOS i komputerach. Uczestnictwo w kanciastej przygodzie nie jest jednak możliwe na smartfonach z systemem Android – trzeba przesiąść się na inne platformy.

https://www.tabletowo.pl/2018/11/08/netflix-zapowiada-5-nowych-anime/

źródło: TNW

Reklama