Netflix debiutuje po polsku - Tabletowo.pl

Netflix debiutuje po polsku

Dołącz do dyskusji 0

Początek bieżącego roku przyniósł nam debiut Netfliksa w Polsce. Dotychczas jednak sama aplikacja dostępna była w języku angielskim, a treści z polskimi napisami – choć baza z miesiąca na miesiąc rosła – wciąż było mało. Dziś zostały zapowiedziane istotne zmiany związane z działaniem Netfliksa w naszym kraju. Będziecie pozytywnie zaskoczeni!

Najważniejszą rzeczą jest fakt, że program, niezależnie od platformy, wreszcie oferowany będzie w języku polskim – oznacza to, że Netflix otwiera się na jeszcze szerszą grupę docelową, również na osoby, które nieszczególnie radzą sobie z językiem obcym (osoby starsze chociażby).

Druga rzecz jest taka, że… większa liczba filmów i seriali ma być dostępna w naszym języku – z napisami lub polskim dubbingiem. Oczywiście w Polsce oficjalnie nie jest dostępna pełna oferta, czyli ta sama, co w Ameryce, ale to i tak miły gest ze strony władz Netfliksa. Co więcej, w ofercie pojawiły się dziś również polskie produkcje, w tym nagrodzona Oskarem Ida, Pokłosie, Różyczka czy Ile waży koń trojański?.

Reed Hastings, prezes Netfliksa, stwierdził dziś:

Przez te dziewięć miesięcy od naszego nieoficjalnego startu zrozumiałem, jak ważny dla nas jest rynek polski, mimo że oferta w dużej części była wyłącznie po angielsku

Bardzo cieszy takie podejście Netfliksa do polskiego rynku. Pojawia się jednak wciąż wiele opinii, że serwis ten jest wciąż zbyt drogi dla polskiego użytkownika. Przypomnijmy, cennik usług Netflix kształtuje się następująco:

  • jakość 640×480, jedno urządzenie: 34 złote,
  • jakość HD, dwa urządzenia: 43 złote,
  • jakość Ultra HD, cztery urządzenia: 52 złote.

Niestety, podczas dzisiejszej konferencji prasowej nie padła liczba użytkowników Netfliksa w Polsce. Pojawia się zatem pytanie – czyżby nie była aż tak satysfakcjonująca? A może powoli Netflix zbliża się do jakiejś okrągłej liczby i nie chciałby ogłaszać wyników przed jej osiągnięciem? Tego, niestety, nie wiemy.

Tabletowo.pl Netflix debiutuje po polsku Ciekawostki Oprogramowanie

Pamiętajcie, że każdy nowy użytkownik usługi może przetestować Netfliksa w ramach miesięcznego darmowego okresu próbnego. Korzystacie z tego VOD? Które produkcje są Waszymi ulubionymi, a których Wam tu brakuje?

źródło: antyweb, wyborcza, netflix

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona