Neptune Suite – cała gama urządzeń bazujących na smartwatchu

Neptune Hub to zegarek oferujący 2,4-calowy zakrzywiony ekran, podzespoły porównywalne z tymi dostępnymi w smartfonach, a co najważniejsze posiada slot na kartę SIM, co czyni go autonomicznym. Urządzenie zostało zaprezentowane już jakiś czas temu, ale nie pisaliśmy o nim, gdyż na Tabletowo poza testami smartwatchy raczej nie skupiamy się na newsach o tym segmencie. Dzisiaj ten stan rzeczy uległ zmianie, bowiem zaprezentowano Neptune Suite i w grę zaczyna wchodzić również aspekt tabletowy.

Wszystko zaczęło się od wypuszczenia zestawu Neptune Duo, który składał się ze smartwatcha Neptune Hub i Pocket Screen, który na pierwszy rzut oka można pomylić ze smartfonem. W rzeczywistości jednak jest jedynie wyświetlaczem, którego zdaniem jest rozszerzenie możliwości zegarka i umożliwienie korzystania z niego na większym 5-calowym ekranie. Tak jak w na pewno dobrze wszystkim znanych urządzeniach Asus PadFone smartfon jest rdzeniem, który wkłada się w odpowiedni adapter czyniąc z niego tablet, tak i w przypadku Neptune Duo wszystko analogicznie jest oparte na zegarku, z tym, że tutaj komunikacja przebiega bezprzewodowo.

Reklama

Nie trzeba było długo czekać, aby pomysłodawcy poszli o krok dalej. 16 marca ruszyła na Indiegogo kampania crowdfundingowa, w której twórcy tego projektu rozszerzyli horyzonty swojego urządzenia. Ma ono współpracować już nie tylko z ekranem pokroju smartfona, ale także z innymi akcesoriami. Zatem poza Hub w skład zestawu Neptune Suite wchodzi:

  • Pocket Screen – 5-calowy 1280×720 dotykowy ekran z przednim (2 Mpix) i tylnym (8 Mpix) aparatem

pocket

  • Tab Screen – 10-calowy 1920×1080 dotykowy ekran posiadający dodatkowo przedną kamerką (720p), mający nam umożliwić doświadczenia tożsame z tymi, jakie możemy przeżywać podczas używania „zwykłego” tabletu

tab

  • Neptune Dongle – urządzenie posiadające złącze HDMI, dzięki któremu możemy sparować nasz zegarek z każdym innym ekranem, czy to telewizorem czy też monitorem, i wyświetlać na nim obraz z Huba

dongle

  • Neptune Keys – bezprzewodowa klawiatura, którą można wykorzystać zarówno do obsługi Dongle, jak i jako stacja dokująca dla Tab Screen, która uczyni z niego hybrydę
  • Neptune Headset – bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z bardzo fajnym designem

headset

Wszyscy, którzy mieli doczynienia z jakimkolwiek smartwatchem dostępnym obecnie na rynku, zdają sobie na pewno sprawę, że ich największym mankamentem jest długość pracy na baterii. W przypadku projektu Neptune rozwiązano to całkiem sprytnie. Sam Hub posiada akumulator o pojemności 1000 mAh, co jak na smartwatch jest rewelacyjnym wynikiem. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że w przypadku Neptune to właśnie Hub zarządza wszystkim, więc ma kilkukrotnie więcej roboty niż taki przeciętny smartzegarek. Z pomocą przychodzi tutaj fakt iż zarówno Pocket Screen, jak i Tab Screen to urządzenia wielkości pełnoprawnego smartfona i tabletu, co skutkuje tym, że mogą one być wyposażone w baterię standardowej objętości, a jedyne co będzie ją obciążać to ich ekrany. Zważając na ten fakt twórcy Neptune wydedukowali, że Hub będzie mógł traktować zarówno Pocket Screen, jak i Tab Screen jako powerbanki. W ten sposób mamy 1000 mAh w Hub, 2800 mAh w Pocket Screen i 7000 mAh w Tab Screen, co w sumie daje nam pojemność na poziomie 10800 mAh. W optymalnym przypadku będziemy w ten sposób mogli naładować Neptune Hub aż 10 razy!

bateria1

Jakby tego było mało, pomyślano nawet nad specjalną ładowarką, którą okazał się Neptune Headset! Umożliwia on ładowanie nawet do trzech urządzeń przy pomocy jednego kabla. Bez takiego rozwiązania mogłoby być trudno, gdyż w przypadku potrzeby naładowania wszystkich urządzeń musielibyśmy zablokować trzy gniazdka.

Neptune Hub dostępny jest w 3 rozmiarach, co może być niestety trochę problematyczne. Koszt zestawu Neptune Suite zaczyna się od kwoty 599 dolarów, która to kwota ma po zakończeniu kampanii na Indiegogo wynosić 899 dolarów w sprzedaży detalicznej. Rozsyłanie produktu zaplanowane jest niestety dopiero na luty 2016.

rozmiary

Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę projektu na Indiegogo.