Nemonic

Dzięki Nemonic będziesz mógł obkleić całe swoje otoczenie notatkami ze smartfona

Plik czystych karteczek to dla większości obowiązkowa pozycja na biurku. Niektórzy preferują nawet te, samoprzylepne, ponieważ można je powiesić na wysokości oczu i wtedy nie ma opcji, żeby zapomnieć o zapisanej na niej rzeczy. Ale co, jeśli świetny pomysł wpadnie nam do głowy poza domem? Wtedy wystarczy zapisać go na smartfonie, a potem wydrukować w domu i przykleić gdzieś na widoku.

Reklama

Nemonic, bo tak nazywa się produkt, o którym tu mowa, jest dziełem Mangoslab. Jest to przedsiębiorstwo, które w w czerwcu 2016 roku „wydzieliło” się z działu innowacji Samsunga. I teraz, przy okazji targów CES 2017 w Las Vegas, zaprezentowało swoją pierwszą propozycję.

Reklama

Nemonic to niewielkich rozmiarów (4x4x3,5″) urządzenie, za pomocą którego można drukować notatki, aby następnie przylepić je w widocznym miejscu. Cały proces odbywa się bez użycia tuszu (podobnie, jak w Polaroid Pop) – zastępują go procesy termiczne. Koszt dedykowanych karteczek podobno jest podobny, co „klasycznych” (choć osobiście trudno mi w to uwierzyć).

Z Nemonic można się komunikować za pomocą Bluetooth 4.0 lub – bardziej tradycyjnie – kabla. Dzięki temu, użytkownik wydrukować notatki, stworzone nie tylko smartfonie czy tablecie (kompatybilne są zarówno te, działające na iOS, jak i na Androidzie), ale i na komputerze.

Nemonic w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Korei Południowej (w kwietniu). Dokładna cena drukarki nie jest znana, ale ma się ona „zmieścić” w przedziale od 100 do 120 dolarów.

Nemonic

Źródło: TechChrunch, Gizmodo