NEC LaVie Touch z ciekawymi akcesoriami - m.in. z zewnętrzną nagrywarką DVD - Tabletowo.pl

NEC LaVie Touch z ciekawymi akcesoriami – m.in. z zewnętrzną nagrywarką DVD

Tabletowo.pl NEC LaVie Touch z ciekawymi akcesoriami - m.in. z zewnętrzną nagrywarką DVD Nowości

Rzadko zdarza się sytuacja, w której interesujemy się tabletami bez perspektywy oficjalnego pojawienia się w naszym kraju. Jednak w przypadku najnowszego dziecka firmy NEC zrobimy wyjątek – a to ze względu na akcesoria, jakie dedykowane są temu modelowi. Ciekawe czy któryś z producentów pójdzie w ślad za NEC…

Japońska firma zaprezentowała tablet NEC LaVie Touch, który od pierwszego kontaktu nie przypadł mi do gustu ze względu na fakt, iż pracuje w oparciu o Windows 7 Home Premium (choć niektóre tablety z Windows 7 pozytywnie zaskakują – zajrzyjcie do wpisu o Samsungu Series 7 Slate). Co ciekawe, znajdziemy tu także interfejs użytkownika ExTouch, który może znacznie wpłynąć na przyjemność użytkowania urządzenia.

Tabletowi dedykowane są trzy akcesoria, z których jedno mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Mianowicie jest to Multistation, czyli połączenie stojaka i zewnętrznej nagrywarki DVD – prawda, że ciekawa sprawa? Oprócz tego producent przyszykował także bezprzewodową myszkę i klawiaturę.

Urządzenie posiada 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, procesor Intel Atom Z670 o taktowaniu 1,5GHz, 2GB RAM, 64GB SSD, WiFi, Bluetooth 2.1, a także baterię mającą pracować do 10 godzin. W obudowie modelu znajdziemy dwa porty USB, wyjście HDMI, slot kart SD oraz kamerkę 1,3 Mpix. Wymiary modelu to 263 x 183 x 15,8 mm, natomiast waga – ałć, 729 g.

Cena NEC LaVie Touch z akcesoriami to 1230 dolarów. W sprzedaży pojawi się w październiku – niestety, jedynie w Japonii.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona