NEC LaVie Hybrid Zero – hybryda z ekranem 11,6″, Intel Core M i aparatem z Real Sense

Rynek hybryd z najnowszą odsłoną Windowsa bardzo szybko się rozwija i ciągle pojawiają się jakieś nowości z tego segmentu. Jednym z najnowszych urządzeń jest NEC LaVie Hybrid Zero, zaprezentowany na CES 2016. Jest to model z wyższej półki, który cechuje się wysoką jakością wykonania, procesorem Intel z rodziny Skylake oraz 11,6-calowy ekran. Niestety nie podano jeszcze daty wprowadzenia go do sprzedaży, jak i również ceny.

Reklama

NEC LaVie Hybrid Zero jest wyposażony w ekran IPS o przekątnej 11,6 cala. Sam tablet waży 500 g, po zadockowaniu waga wzrasta do 926 g. Obudowa naturalnie charakteryzuje się wysoką jakością, a została wykonana z aluminium. Warto wspomnieć, że w docku udało się umieścić dodatkową baterię, więc czas pracy powinien być co najmniej zadowalający.

Moc obliczeniową dostarcza procesor Intel Core M (nie podano dokładnie wersji). Producent pochwalił się także zastosowaniem aparatu z technologią Intel Real Sense, która wykrywa głębię obrazu i pozwala edytować nasze tło np. podczas rozmowy przez Skype. Całość jest kontrolowana przez Windows 10.

NEC poinformował również, że szczegółowe informacje na temat tego produktu zostaną udostępnione w późniejszym terminie.

źródło: PC Watch przez Liliputing