nClosures: iPad jako dzieło sztuki - Tabletowo.pl
Ważne

nClosures: iPad jako dzieło sztuki

Tabletowo.pl nClosures: iPad jako dzieło sztuki Akcesoria Apple Ciekawostki Koncepcje

Firma nClosure na co dzień zajmuje się produkcją obudów i statywów ułatwiających wykorzystanie tabletów firmy Apple w roli multimedialnych punktów informacyjnych. Najwyraźniej jednak pracujący dla nich designerzy znudzili się starą i sprawdzoną formułą prostokąta przyczepionego do ściany (ewentualnie stojącego na jednej nodze)  i postanowili stworzyć serię nietuzinkowych projektów, które – prawdę mówiąc – bardziej nadawałyby się do prezentowania ich w galerii sztuki współczesnej niż w punktach handlowych.

Myślą przewodnią inicjatywy było stworzenie instalacji, w której iPad upodobniłby się do rzeczy, na temat której informacje znajdziemy na jego ekranie. W założeniach miałoby to zwiększać atrakcyjność wizualną całego przedsięwzięcia, a co za tym idzie, ilość informacji zapamiętanych przez oglądające je osoby. Na pierwszy ogień poszła instalacja, której tematem przewodnim był łańcuch DNA. Trzeba przyznać, że wygląda ona naprawdę intrygująco. W planach są już następne instalacje tego typu (między innymi umieszczenie iPadów na gałęziach sztucznego drzewa).

Uprzedzając komentarze: coś takiego z pewnością nie jest przydatne i nie zrobi zawrotnej kariery. Ważne jednak, że wygląda naprawdę ciekawie, wnosi trochę świeżości do świata „dachówek” i z pewnością sprawi, że o firmie nClosures zrobi się odrobinę głośniej. A o to im przecież chodziło, prawda?

Więcej zdjęć na stronie projektu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona