piłka nożna boisko stadion piłkarski

nc+ po raz pierwszy w Polsce wprowadza transmisje meczów Ligi Mistrzów UEFA i Premier League w 4K

Jako pierwszy nadawca w Polsce, nc+ udostępni swoim klientom transmisje wydarzeń sportowych z wykorzystaniem technologii 4K. Przyda się do tego nowy dekoder wprowadzany właśnie do oferty – 4K UltraBOX+.

Reklama

21 listopada – fani piłkarskich rozgrywek powinni zapisać tę datę, ponieważ wtedy będą mogli obejrzeć pierwszy mecz transmitowany przez nc+ w technologii 4K. Będzie to spotkanie Borussii Dortmund z Tottenhamem Hotspur. Druga z wymienionych drużyn jest ciekawostką rozgrywek Ligi Mistrzów, gdyż po ostatnim zwycięstwie nad Realem Madryt prowadzi w tabeli grupy H. Z kolei Borussia będzie „cisnąć”, bo uzbierała do tej pory zaledwie dwa punkty i mecz z Tottenhamem będzie dla niej spotkaniem ostatniej szansy.

Oprócz spotkań Ligi Mistrzów UEFA platforma nc+ będzie transmitować w 4K mecze angielskiej Premier League. W listopadzie widzowie zobaczą na żywo mecz kandydatów do tytułu mistrzowskiego: Liverpool – Chelsea (25.11) oraz spotkanie Watford – Manchester United (28.11). W grudniu platforma nc+ udostępni transmisje w 4K siedmiu spotkań ligi angielskiej – po jednym w każdej kolejce. Co znajduje się na liście planowanych transmisji? Oto zapowiedziane spotkania:

Reklama
  • Arsenal – Manchester United (2.12),
  • Manchester United – Manchester City (10.12),
  • Huddersfield Town – Chelsea (12.12),
  • Manchester City – Tottenham (16.12),
  • Arsenal – Liverpool (22.12),
  • Liverpool – Swansea City (26.12),
  • Crystal Palace – Manchester City (31.12).

Żeby każdy chętny mógł na czas przygotować się do oglądania piłkarskich zmagań w 4K, nc+ wprowadza do oferty nowy dekoder 4K UltraBOX+. Oferuje on funkcje dostępne do tej pory we wszystkich dekoderach nadawcy, i oczywiście odtworzy materiały w jakości 4K – nie tylko transmitowane na żywo, ale też zgromadzone w kolekcji nc+ GO TV i VOD.

Nowy dekoder 4K UltraBox+

Przydatnym gadżetem jest aplikacja nc+ GO na smartfony, dzięki której zlecimy nagranie dowolnego programu telewizyjnego na dekoderze podłączonym do internetu, będąc daleko od domowego zestawu audio-wideo. Dysk 1 TB powinien pomieścić 600 h nagrań.

Więc jak? Kto zamierza oglądać mecze LM i Premier League w 4K?

 

źródło: materiały prasowe