fot. Pexels

Znamy nazwę Ubuntu 19.04. Jest dosyć… zaskakująca, ale jednocześnie niezwykle urocza

Kilkanaście dni temu wydano Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish, które wprowadziło m.in. nową wersję GNOME oraz nowy motyw interfejsu. Dzisiaj natomiast otrzymaliśmy pierwsze informacje na temat następcy tego systemu, czyli Ubuntu 19.04.

Zaledwie kilkanaście dni temu pojawiła się oficjalna wersja Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish, a już teraz mamy pierwsze informacje na temat Ubuntu 19.04. Przede wszystkim poznaliśmy nazwę tego systemu. Muszę przyznać, że jest ona dosyć… zaskakująca.

Reklama

Disco Dingo

Tak, Ubuntu 19.04 będzie nazywać się Disco Dingo. Oczywiście możecie sobie to wygooglować, ja jednak w skrócie powiem, że dingo to zwierzę z rodziny psowatych, które jest podobne do typowego psa domowego. Zamieszkuje ono głównie Australię i – co ciekawe – nie potrafi szczekać. Słowa Disco natomiast tłumaczyć chyba nie muszę.

Dingo (fot. Wikipedia)

Zastanawiam się skąd taka nazwa. Ja wiem, potrzebowano dwóch słów na literę D i akurat wybrano te dwa, ale obecność słowa Disco jest doprawdy zaskakująca. Tutaj taka ciekawostka: jest to już drugie Ubuntu, które wykorzystuję literę D. W 2006 roku pojawiła się odsłona OS-a nazwana Dapper Drake.

Tak, jak wskazuje liczbowe oznaczenie systemu, Dyskotekowy Piesek pojawi się już w kwietniu 2019 roku. Niestety, jak na razie nie wiemy, jakie nowości on przyniesie. Zapewne część z nich poznamy już niedługo, kiedy wystartują pierwsze testowe wersje aktualizowane codziennie.

Źródło: OMG!Ubuntu