Ten rejestrator samochodowy nagra lepsze wideo w nocy. I trudno go ukraść | Tabletowo.pl

Ten rejestrator samochodowy nagra lepsze wideo w nocy. I trudno go ukraść

Dołącz do dyskusji 0

Sporo kierowców decydujących się na zakup i montaż rejestratora samochodowego wie, z czym trzeba się liczyć po przekroczeniu granicy z takim sprzętem. Złodzieje nie śpią, więc zanim zostawimy samochód z przyklejoną do szyby kamerą, często ją stamtąd usuwamy, by zminimalizować ryzyko kradzieży. NavRoad ma dobry patent – ich rejestrator samochodowy można zdemontować w sekundę.

Przemyślane urządzenia ułatwiają życie. Zamiast szarpać się z przyssawką, żeby zdemontować rejestrator samochodowy z przedniej szyby samochodu, można zaopatrzyć się w model z aktywnym uchwytem. Rozwiązanie to było z powodzeniem stosowane w nawigacjach samochodowych, a teraz pojawiło się również w kamerkach do aut.

Drugą zmorą rejestratorów jest czas od zmierzchu do świtu. Wiele sensorów, w które są wyposażone te urządzenia, cierpi na podobną przypadłość: jakość wideo po zapadnięciu zmroku drastycznie spada. Co prawda nie da się oszukać praw optyki, jednak jeśli lubimy częste nocne wycieczki, warto pomyśleć o sprzęcie, który będzie „widział” w nocy nieco więcej. Z tego powodu w NavRoad myCAM HD quick (tak to jest pełna nazwa ;) zastosowano sensor SONY IMX323 i wyposażono w system Night Vision+.

„Rozwiązanie to zapewnia najwyższą czułość obrazu na poziomie (F5.6): 510 mV oraz minimalną wielkość pojedynczego piksela na poziomie 2.8 µm × 2.8 µm” – mówi Łukasz Gruszka, dyrektor zarządzający NavRoad. Sprzęt wyposażono w szerokokątny, 170-stopniowy obiektyw wielosoczewkowy, który potrafi rejestrować obraz w HDR i FullHD przy 30 kl./s. Dodatkowo zainstalowano w nim czujnik przeciążeń. Dzięki niemu w przypadku gwałtownego manewru lub kolizji, bieżący materiał zostanie automatycznie zabezpieczony przed nadpisaniem.

Za rejestrator trzeba zapłacić 299 złotych (lub 349 złotych dla wersji z GPS).

Specyfikacja techniczna:

 
PROCESOR NTK 96650
EKRAN 2,7”, 320 x 240 pikseli
KAMERA 4 MPix (bez interpolacji)
FUNKCJA APARATU TAK
OBIEKTYW Stałoogniskowy
ROZDZIELCZOŚĆ 1920 x 1080 @ 30 fps, 1280 x 720 @ 30 fps, 848 x 480 @ 30 fps, 640 x 480 @ 30 fps
MATRYCA SONY EXMOR IMX 323
POZIOMY KĄT WIDZENIA 170 °
JASNOŚĆ f = 1,8
BATERIA Wbudowana Li-Ion
AKCELEROMETR
(G-SENSOR)
Akcelerometr (G-sensor/czujnik wstrząsów)
GŁOŚNIK TAK
MIKROFON TAK
ZŁĄCZA miniUSB, miniHDMI, microUSB (uchwyt)
ROZSZERZENIE PAMIĘCI Karta microSD / SDHC / SDXC do 64 GB
INNE czujnik ruchu,  datownik, detekcja ruchu, nagrywanie w pętli, automatyczne rozpoczęcie nagrywania wraz z podłączeniem zasilania, system Night Vision+, moduł GPS (w zależności od wersji)
FORMAT ZAPISU PLIKÓW *.mov (H.264), *.jpg
AKCESORIA W ZESTAWIE Aktywny uchwyt, ładowarka samochodowa
JĘZYK Język polski / angielski
WYMIARY/WAGA 97 x 53 x 33 mm / 66,5 g
GWARANCJA 24 miesiące

źródło: informacja prasowa

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona