NavRoad Movio – kiepski tablet z GPS, dobra nawigacja? (299 złotych) | Tabletowo.pl

NavRoad Movio – kiepski tablet z GPS, dobra nawigacja? (299 złotych)

Dołącz do dyskusji 0
NavRoad Movio

Do pewnego czasu firma NavRoad kojarzona była głównie jako sprzedawca nawigacji samochodowych. Od kilku miesięcy jednak możemy ją wymieniać wśród firm oferujących tablety. Szkoda tylko, że żaden z zaprezentowanych przez nią modeli nie został wyposażony w GPS, co zauważałam przy recenzowaniu każdego z tabletów NavRoad. Poniekąd sytuacja ta właśnie się zmieniła wraz z premierą NavRoad Movio. Tabletu, nawigacji i rejestratora w jednym.

Jeśli nie wiadomo do jakiej kategorii produktów przypisać dane urządzenie, najlepiej stwierdzić, że jest to „all in one”. Bo o sprzęcie pokroju Movio trudno powiedzieć, że jest ciekawym tabletem. Ale gdy spojrzymy na niego jak na nawigację samochodową, staje się bardziej atrakcyjny. Movio łączy w sobie funkcjonalność tabletu z nawigacją samochodową, dzięki modułowi GPS. Na urządzeniu preinstalowana została AutoMapa z mapami Europy (niestety, wyłącznie z licencją testową) oraz Daily Road Voyager, które – jak informuje NavRoad – które działa jako wideorejestrator trasy (wykorzystując aparat 2 Mpix), a dzięki funkcjonalności działania w tle może pracować jednocześnie z programem nawigacyjnym.

Przejdźmy zatem do parametrów technicznych tabletu:
– ekran 7″ o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli,
– Android w nieznanej wersji,
– jednordzeniowy procesor Allwinner A10 o częstotliwości taktowania 1GHz,
– 1GB RAM,
– 8GB pamięci wewnętrznej,
– slot kart microSD,
– WiFi,
– port microUSB z obsługą zewnętrznych modemów 3G,
– wyjście HDMI,
– transmiter FM.

A to wszystko w cenie 299 złotych. Do sprzedaży NavRoad Movio trafi w ciągu najbliższych kilku dni. W zestawie z nim znajdziemy ładowarkę samochodową i sieciową, uchwyt samochodowy oraz kabel USB.

NavRoad Movio NavRoad Movio

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona