NAVITEL tablet

NAVITEL zapowiada wypuszczenie własnego tabletu

Tablety na pewno nie odejdą do lamusa (a przynajmniej nie w dającej się przewidzieć przyszłości), ale trudno nie zauważyć, że nie mają już one takiej pozycji na rynku, jak jeszcze do nie tak dawna. Coraz więcej producentów wycofuje się też z tego segmentu, ponieważ w wielu przypadkach działalność na nim przestała być dla nich rentowna. NAVITEL postanowił jednak spróbować swoich sił i właśnie zapowiedział wypuszczenie swojej propozycji.

Tablet ma zadebiutować w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli w okresie od stycznia do marca. Na jego temat wiadomo na razie tylko tyle, że zostanie wyposażony w 7-calowy wyświetlacz i pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego… Android 5.1 Lollipop.

Chciałoby się rzec: Tragedia! Przecież na rynku dostępny jest już Android 7.0 Nougat, więc wypadałoby zainstalować chociaż (od bidy) Androida 6.0 Marshmallow… Tablet NAVITEL ma jednak służyć przede wszystkim jako nawigacja (producent zapewni dożywotne wsparcie w postaci aktualizacji map Polski i Europy). W zestawie sprzedażowym znajdzie się także ładowarka samochodowa oraz dedykowany uchwyt do przymocowania urządzenia na szybie pojazdu.

Z drugiej strony, NAVITEL zapewnia, że chce połączyć funkcje multimedialne, jakie daje tablet na Androidzie z funkcjonalnością nawigacji i stworzyć sprzęt typu All-in-One. W tablecie ma nie zabraknąć także „nowoczesnych modułów komunikacyjnych”. Na razie nie wiadomo jednak, czy producent ma na myśli też łączność LTE, która pozwalałaby korzystać z sieci również na zewnątrz, gdzie nie ma zasięgu żadnej sieci Wi-Fi.

Tablet NAVITEL skierowany będzie przede wszystkim do mniej zamożnego klienta, ponieważ jego cena ma być „przystępna”.

Źródło: informacja prasowa