Natec Compact 10k NPB-1415 i Natec Slim 10k NPB-1414 (fot. Natec)

Natec wprowadza na polski rynek trzy nowe power banki z USB-C

Power banki to cały czas bardzo przydatne akcesoria, nawet jeśli najnowsze smartfony pracują coraz dłużej na pojedynczym ładowaniu. Sklepowe półki wręcz uginają się pod naporem banków energii, jednak one i tak z chęcią przyjmą na swoje barki kolejne propozycje. A trzy nowe właśnie zaprezentował Natec.

Trzon oferty marki Natec stanowią akcesoria komputerowe (m.in. myszki, klawiatury, zasilacze i torby do laptopów, słuchawki, mikrofony), jednak znaleźć w niej można również właśnie power banki. Teraz do już dostępnych dołączają kolejne trzy: Compact 5k, Compact 10k i Slim 10k.

Reklama

Wszystkie modele mają wiele cech wspólnych. Po pierwsze, każdy oferuje złącze USB-C, które może posłużyć zarówno do ładowania podłączonego doń urządzenia, jak i samego power banka. Oprócz niego na pokładzie są także po dwa pełnowymiarowe porty USB-A – jeden z nich charakteryzuje się wyższym amperażem (2,4 A), dzięki czemu możliwe jest szybsze ładowanie. To jednak nie koniec, ponieważ producent dodał tu też złącze microUSB, za pośrednictwem którego również można ładować bank energii.

Jeśli zaś chodzi o różnice, to objawiają się one przede wszystkim w pojemności poszczególnych power banków. Compact 5k dysponuje zapasem 5000 mAh, natomiast Compact 10k i Slim 10k po 10000 mAh. Mimo to, dwa ostatnie wizualnie dość mocno się różnią – ten ostatni jest dłuższy i smuklejszy, aby łatwiej dało się go wsadzić do (na przykład) kieszeni spodni czy torby na laptopa.

Wszystkie trzy ww. power banki oczywiście wyposażono także w szereg zabezpieczeń, m.in. przed przeciążeniem i zwarciem. Z kolei system inteligentnego ładowania dopasowuje natężenie prądu do podłączonego urządzenia, aby cały proces przebiegł zgodnie z powszechnie przyjętymi normami bezpieczeństwa i użytkownik nie musiał się o nic martwić.

Ceny

  • Natec Compact 5k – 39 złotych
  • Natec Compact 10k – 49 złotych
  • Natec Slim 10k – 49 złotych

Źródło: informacja prasowa