W kwietniu zobaczymy na Netfliksie świetną serię dokumentów przyrodniczych z Davidem Attenborough w roli narratora

„Planeta Ziemia” oraz „Błękitna planeta” należą do jednych z najlepszych serii filmów przyrodniczych, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Monumentalna praca, jaką przy nich wykonano oraz doskonałe zdjęcia zasługują na najwyższe uznanie. David Attenborough występuje tam w charakterze narratora, z przejęciem opowiadając o cudownych stworzeniach żyjących w morzach, na lądzie i w powietrzu. Został on zatrudniony przez Netfliksa, by posłużył głosem przy podobnej serii filmów „Nasza planeta”, którą zobaczymy na wiosnę w tym serwisie.

Uznany brytyjski prezenter i podróżnik, David Attenborough, będzie gościł w ośmioczęściowej serii dokumentalnej „Nasza planeta”, przybliżającej widzom piękno i wyjątkowość miejsca, w którym żyjemy.

Reklama

Zdjęcia do dokumentu trwają już cztery lata, a w jego produkcję zaangażowanych jest 600 osób zorganizowanych w dziesiątki ekip filmowych i zbierających materiały w 50 różnych krajach. Udają się w najbardziej niedostępne zakątki świata, by podzielić się z innymi faktami z życia najcenniejszych gatunków naszej planety i ich delikatnych siedlisk.

„’Nasza planeta' zabierze widzów w spektakularną podróż, podczas której będziemy odkrywać piękno i kruchość świata natury.”
– David Attenborough

Zgodnie z wypowiedzią Davida Attenborough podczas jednego z wydarzeń organizowanych ostatnio w Londynie, „staliśmy się największym zagrożeniem dla naszej planety, ale wciąż mamy czas, by zająć się problemami, które sami stworzyliśmy. Musimy tylko działać już teraz. Musimy zwrócić uwagę świata na te problemy. Dlatego zaangażowaliśmy w ten projekt najlepszych filmowców i działaczy zajmujących się ochroną przyrody.”

„Nasza planeta” trafi na Netflixa 5 kwietnia 2019 roku. Osobiście nie mogę się doczekać, ponieważ serie BBC powstałe przy współpracy z Davidem Attenborough wywarły na mnie wielkie wrażenie.

https://www.tabletowo.pl/2017/02/06/planet-earth-ii-od-bbc-trafi-na-snapchat/

źródło: Mashable