Następna generacja tabletów z Windows 8 już od 200 dolarów? | Tabletowo.pl

Następna generacja tabletów z Windows 8 już od 200 dolarów?

Dołącz do dyskusji 0

Powiedzmy to sobie szczerze: tablety z systemem Windows 8 nie należą w naszym kraju do najpopularniejszych urządzeń. Mimo iż sama koncepcja posiadania „okienek” zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniu mobilnym przypadła do gustu wielu użytkownikom, to jednak ceny zaczynające się od 400 dolarów skutecznie odstraszały wielu potencjalnych klientów. Według firmy Intel sytuacja ta może już niedługo ulec zmianie.

Wszystko za sprawą nowego czterordzeniowego procesora Bay Trail, stworzonego z myślą o tabletach. Następca Clover Trail ma bowiem być nie tylko mniejszy, wydajniejszy i bardziej energooszczędny, ale też znacznie tańszy w produkcji. W trakcie ostatniej konferencji firmy Intel, Paul Otellini (CEO) powiedział, że ceny tabletów wyposażonych w Bay Trail mogą zaczynać się od 200 dolarów. Cena ta dotyczy prawdopodobnie urządzeń z mniejszą przekątną ekranu (przypominamy: Microsoft obniżył niedawno wymaganą rozdzielczość), ale i tak prezentuje się całkiem kusząco.

Jak uważacie? Czy niższa cena wystarczy by tablety z systemem Windows 8 przyjęły się na naszym rynku?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona