Windows 10 logo

Następna aktualizacja Windows 10 sprawi, że nie będziemy już irytować się instalacją poprawek

Osobiście nie mogę narzekać na działanie Windowsa 10. W mojej opinii to najlepiej działająca odsłona systemu Microsoftu od czasu mojego pierwszego zetknięcia z wersją 3.1. Niektórym przeszkadzają jednak powiadomienia o aktualizacjach, często „wyskakujące” z prawej strony ekranu. Twórcy oprogramowania zapowiadają, że się to zmieni.

Microsoft obiecuje, że „nie zepsuje” Windowsa 10. To chyba ważna obietnica, bo w przeszłości bywało (rzadko, ale jednak), że aktualizacja wnosiła więcej szkody niż pożytku. Pojawiają się żartobliwe głosy, że nie powinno się zadawać pytania, czy gigant z Redmond przekombinuje w najnowszym zestawie poprawek i funkcji, tylko jak to zrobi.

Ostatnim większym updatem Windowsa 10 była aktualizacja z maja 2019 roku. Microsoft nie ma takiego zwyczaju, ale tym razem firma zdecydowała się już teraz poinformować użytkowników swojego oprogramowania o swoich planach, dotyczących kolejnego pakietu zmian. Nosi on wewnętrzną nazwę kodową 19H2. Na pewno nie będzie on tak dużą paczką nowych funkcji jak poprzednie. Skoncentrować się ma przede wszystkim na poprawie wydajności systemu i podniesienia jakości jego obsługi.

Ponadto Microsoft twierdzi, że aktualizacja zostanie przeprowadzona w nowy sposób, wykorzystując „technologię serwisową”. Innymi słowy, będzie ona dystrybuowana tak, jak comiesięczne aktualizacje usług i poprawek zbiorczych, które instalują się bez przerywania pracy komputera.

Brzmi to tak, jakby Microsoft wycofał się z pomysłu wydawania dużych zestawów danych z nowymi funkcjami, a zamiast tego podzielił je na mniejsze, nie tak bardzo zauważalne dla użytkownika przy instalacji. Niektórzy nazywają nową aktualizację Service Packiem dla edycji 19H1 (czyli tej majowej). Być może dla programistów z Redmond to dobra okazja do tego, by ponownie przemyśleć sposób aktualizowania Windowsa 10 i upewnić się, że następne paczki z nowymi funkcjami nie będą sprawiać problemów podczas/po instalacji.

 

źródło: Windows przez Slashgear