nexus 7

Następcy tabletu Nexus 7 wciąż nie ma, a już przewidują jego poziom sprzedaży

Jeszcze nie trafił na rynek, ba! wciąż czekamy na jego oficjalną prezentację, a już pojawiają się przewidywania na temat poziomu jego sprzedaży. Najnowsze dane opublikowane przez Digitimes sugerują, że Asus może sprzedać w bieżącym roku aż osiem milionów egzemplarzy następcy tabletu Nexus 7. Dowiadujemy się jednak, że będzie to bardzo trudne do osiągnięcia. To z kolei nie powinno nas dziwić.

Gdy do sprzedaży trafiał Nexus 7 (rozszedł się w ilości ok. 6 milionów sztuk na całym świecie), był on bardzo konkurencyjnym modelem pod względem stosunku parametrów technicznych do ceny, w porównaniu do pozostałych 7-calowych tabletów dostępnych na rynku. Jak jednak wiecie, w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy konkurencja wśród firm chcących ugryźć jak największy kawałek budżetowo-tabletowego tortu znacznie się zwiększyła. Pojawiło się wiele urządzeń, których cena zachęca do kupna podobnie, jak Nexus 7 (199 dolarów). Wciąż jednak niewiele z nich nawiązało walkę pod względem zastosowanych komponentów.

Mimo wszystko analitycy twierdzą, że przez zwiększoną konkurencję na rynku budżetowych tabletów 7-calowych, następcy Nexus 7 trudno będzie osiągnąć pułap ośmiu milionów sprzedanych sztuk w 2013 roku, czyli w około pięć miesięcy. Mając jednak świadomość, że następca Nexus 7 będzie miał jeszcze ciekawszą specyfikację, można poddawać te dane w wątpliwość. Jak będzie ostatecznie – przekonamy się wkrótce.

Następca tabletu Nexus 7 ma zadebiutować pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Ostatnie spekulacje sugerują, że na jego pokładzie znajdziemy między innymi procesor Qualcomm Snapdragon 600, ekran 7-calowy o rozdzielczości 1980 x 1200 pikseli, aparat 5 Mpix i kamerkę 1,2 Mpix. Jego cena, jeśli by wierzyć plotkom, ma się zamknąć w kwocie 199 – 249 dolarów za najtańszą wersję.

źródło