Następcę tabletu Nexus 7 poznamy w lipcu? - Tabletowo.pl

Następcę tabletu Nexus 7 poznamy w lipcu?

Tabletowo.pl Następcę tabletu Nexus 7 poznamy w lipcu? Asus Nowości Plotki / Przecieki

Chyba nikt nie zaprzeczy stwierdzeniu, że współpraca Asusa z Google wyszła wszystkim na dobre. Obu koncernom – bo zarobili na licznej sprzedaży popularnego urządzenia. Nam – bo na rynku pojawiło się urządzenie oferujące świetny stosunek parametrów do ceny, sprawiając tym samym, że pozostali producenci zostali zmuszeni do podjęcia rękawicy i obniżenia cen swoich produktów. Nexus 7 został zaprezentowany w czerwcu ubiegłego roku. Kiedy doczekamy się jego następcy? Wiele wskazuje na to, że już w lipcu.

Jak donosi TheVerge, dwa niezależne źródła poinformowały Reuters, że Google planuje premierę tabletu Nexus 7 drugiej generacji właśnie we wspomnianym miesiącu, czyli w lipcu. Co ciekawe, informatorzy twierdzą, że – zgodnie zresztą z wcześniejszymi spekulacjami – w urządzeniu ma się znaleźć procesor Qualcomm Snapdragon, zamiast jednostki centralnej NVIDII (przypomnijmy, w Nexus 7 mamy do czynienia z Tegrą 3).

Czego możemy się jeszcze spodziewać po nadchodzącym tablecie Google? Wyższej rozdzielczości wyświetlacza (wyższa niż 1280×800 na 7″? to by było coś), cieńszych ramek wokół ekranu, a także niższej ceny, choć to raczej jest mało prawdopodobne. Wszyscy bowiem spodziewają się, że Nexus 7 2 pojawi się na rynku w dokładnie takiej samej cenie, jak jego poprzednik, czyli 199 dolarów. Choć pojawia się sporo głosów, że jego koszt może wynosić 149 dolarów, co jest – według mnie – mało realne.

Czego byście oczekiwali po następcy tabletu Nexus 7?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona